Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2008-05-01 22:07:56

Markéta
Host

dotaz na živnost č.122

V přehledu živnosti se mi líbí tato Poskytování služeb pro rodinu a domácnost č. 122  - péče o děti. A to z důvodu dlouhodobé nezaměstnanosti uvažuji  o zřízení si živnosti. Jen bych potřebovala vědět zda na tuto živnost musím mít nějakou praxi či školu(učitelka či zdravotní setra) což nemám. Jsem maminka tří dětí a po mateřské , vedená na úřadu práce. Děkuji za odpověď. Markéta Spurná

 

#2 2008-05-02 18:08:37

Zdena
Moderátorka

Re: dotaz na živnost č.122

Jedná se o živnost volnou, u které nejsou stanoveny žádné kvalifikační předpoklady. Stačí splnit pouze všeobecné podmínky provozování živnosti:
a) dosažení věku 18 let,
b) způsobilost k právním úkonům,
c) bezúhonnost.
Kvalifikaci v oblasti ošetřovatelství (například dětská sestra) byste potřebovala v případě, že byste si chtěla zřídit jesle s denním, nebo týdenním pobytem dětí. Taková péče se dá provozovat jen v rámci vázané živnosti.
Kopíruji obsahovou náplň živnosti volné:
122. Poskytování služeb pro rodinu a domácnost     
Poskytování služeb pro rodinu a domácnost, zejména zajišťování chodu domácnosti (vaření) úklid, praní, žehlení, péče o zahradu a podobně), individuální péče o děti nad tři roky věku v rodinách, příležitostné krátkodobé hlídání dětí (včetně dětí do tří let věku), péče o osoby vyžadující zvýšenou péči, obstarávání nákupů a jiných záležitostí souvisejících s chodem domácnosti a jiná obstaravatelská činnost.       
Obsahem živnosti není péče o děti do tří let věku v denním režimu, ostraha osob a objektů (osobní strážci, hlídači a podobně) a další činnosti související s chodem domácnosti, jež jsou předmětem živností řemeslných, vázaných a koncesovaných.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB