Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-10-08 08:11:31

Něm
Člen/ka

Odpisy auta na leasing?!

Dobrý den,
moc prosím o odpověď na otázku jak se odpisuje auto na leasing?
Předem mockrát děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2010-10-08 22:40:57

Zdena
Moderátorka

Re: Odpisy auta na leasing?!

Auto na leasing se neodpisuje. Pokud jde o finanční (nikoliv operativní) leasing a vedete daňovou evidenci, pak je výdajem poměrná část nájemného, která připadá ze sjednané doby nájmu (délka leasingového vztahu) na příslušné zdaňovací období.

Offline

 

#3 2010-10-11 08:08:05

Něm
Člen/ka

Re: Odpisy auta na leasing?!

Dobrý den,

mnohokrát Vám děkuji za odpověď!:)
....vedu daňovou evidenci...auto bude částečně používáno i pro osobní spotřebu, především se mně jedná o to jak co "nejefektivněji" a v co nejvyšší možné výši pro ještě tento rok, lze dostat auto do nákladů a tím snížit co nejvíce daň. základ.....?

Offline

 

#4 2010-10-31 22:23:13

Zdena
Moderátorka

Re: Odpisy auta na leasing?!

Pokud bude auto využíváno i pro soukromé účely, pak budete muset nájemné (a všechny další výdaje, například opravy) přiměřeně krátit. Máte možnost využít kráceného paušálního výdaje na dopravu (bez vedení knihy jízd) 4.000,- Kč měsíčně, v tom případě byste krátil poměrnou část nájemného o 20%. Nebo si povedete knihu jízd, budete uplatňovat prokázané výdaje za spotřebované PHM a nájemné budete krátit podle skutečného poměru pracovních a soukromých jízd. Musíte si propočítat, co pro vás bude výhodnější.

Offline

 

#5 2011-09-27 13:36:13

Stáňa
Člen/ka

Re: Odpisy auta na leasing?!

Dobrý den.
Chci se optat,jsem a.s, a mám nové osobní auto na finan.leasing,mohu uplatnit DPH? Neplatí to jen u nákladních aut?
Děkuji moc.

Offline

 

#6 2011-09-27 18:42:06

Zdena
Moderátorka

Re: Odpisy auta na leasing?!

Omezení v uplatnění nároku na odpočet DPH u osobních aut skončilo 31.3.2009.

Offline

 

#7 2012-01-12 17:26:07

Stáňa
Člen/ka

Re: Odpisy auta na leasing?!

Dobrý den.
Chci se optat. Manžel FO si koupil auto za hotové. Vím ,že se bude odepisovat 5let. Jak se bude odepisovat první rok,když auto koupil 15.3.2011?
Budu ho odepisovat už za 3/11 nebo 4/11 nebo jak ?

Děkuji moc

Offline

 

#8 2012-01-12 22:31:45

Zdena
Moderátorka

Re: Odpisy auta na leasing?!

Uplatníte celý odpis platný v prvním roce odpisování. Pokud bude manžel auto využívat i k soukromým účelům, tak vypočítaný odpis snížíte podle poměru km ujetých soukromě a pracovně.

Offline

 

#9 2012-05-01 17:52:37

dana5
Člen/ka

Re: Odpisy auta na leasing?!

Dobrý den, prosím o radu, zda je možné v daňové evidenci dát do nákladů splátky na osobní automobil. Jedná se o operativní leasing, který byl předčasně ukončen - asi po roce a automobil býl vrácen leasingové společnosti. Součástí splátky  bylo havarijní pojištění, zákonné poj., silniční daň, dálniční poplatek, pojštění čelního skla. Také nevím, jak je to s DPH. zda je možné uplatnit odpočet ? .

Moc děkuji za odpověď

Offline

 

#10 2012-05-02 00:25:43

Zdena
Moderátorka

Re: Odpisy auta na leasing?!

V případě operativního leasingu jsou daňovým výdajem splátky ke dni jejich úhrady.
Pokud auto využíváte k uskutečnění svých ekonomických činností, tak máte nárok na odpočet DPH.

Offline

 

#11 2012-05-02 09:19:54

dana5
Člen/ka

Re: Odpisy auta na leasing?!

moc děkuji za odpověď, mslela jsem si, že by se to mohlo brát jako pronájem věci, ale jistá jsem si nebyla. Ještě jednou díky

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB