Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-08-19 15:48:19

mišpulín
Člen/ka

plátce DPH?

Mám kamaráda, který provádí na živ.povolení různé tiskařské a grafické práce a to na vedlejší činnost. Uskutečnil již nějakou práci pro firmu ze Slovenska. On není plátce DPH, ale on si někde vyčetl, že pokud dělá do zahr., tak musí odvádět DPH. Já mu trvdím, že pokud není zaregistr. jako plátce DPH, tak ne. On, ale pochopil, že se musí zaregistrovat. Nevím, kde to vyčetl, ale prosil mě, zda bych nemohla zjistit jak to je. Já jsem zatím v zákoně na něco takového nenarazila, tak Vás prosím o pomoc. Velice děkuji. Míša

Offline

 

#2 2010-08-19 22:58:52

Zdena
Moderátorka

Re: plátce DPH?

Od 1.1.2010 platí, že pokud poskytnete službu osobě povinné k dani (podnikatelskému subjektu a je jedno, jestli je plátcem DPH) s místem plnění v EU, tak se povinně stáváte plátcem DPH. Grafické práce jsou službou, u které se místo plnění posuzuje podle § 9/ ZDPH (nenajdete je ve výjimkách v § 10 ZDPH), takže jde o situaci, kdy se místo plnění přechýlí za objednatelem do EU. Příjemci služby vznikla povinnost přiznat a zaplatit daň na Slovensku a dodavatel se dnem poskytnutí služby musí registrovat k DPH v tuzemsku podle § 94/11 ZDPH.
Pročtěte diskusi zde:
http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=6119

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB