Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-07-14 09:16:21

bolkova
Člen/ka

užitkové auto pořízené na Slovensku

Jedná se o to , že firma s.r.o. si koupila k podnikání užitkové auto ze Slovenska. Fakturu mám vystavenou na eura bez DPH. Následně firma vyplnila hlášení podle par.19 zákona č.235/2004 - o pořízení nového dopravního prostředku z EU a zaplatila na Fú daň z přidané hodnoty. Prosím poraďte jak to nyní mám udělat
na přehledu O DPH. Jak se tam promítne FD o koupi auta a zaplacené DPH?

Děkuji moc Bolková

Offline

 

#2 2010-07-14 22:21:20

Zdena
Moderátorka

Re: užitkové auto pořízené na Slovensku

Pořízení nového dopravního prostředku uvedete v přiznání na ř. 9 (přiznáváte daň) a 44 (uplatňujete si nárok na odpočet), po zařazení do hmotného majetku evidenčně na ř. 48. V přiznání si vypočítáte daňovou povinnost za čtvrtletí (měsíc). Částka, kterou jste uhradili při pořízení nového dopravního prostředku, je zálohou na DPH. Pokud vám tedy například vyjde na ř. 65 vlastní daňová povinnost 100. 000,- Kč a za auto jste během zdaňovacího období zaplatili zálohu 80.000,- Kč, tak pošlete na FÚ už jen 20.000,- Kč.

Offline

 

#3 2010-10-12 13:27:08

bolkova
Člen/ka

Re: užitkové auto pořízené na Slovensku

moc děkuji za odpověď

Offline

 

#4 2010-10-12 13:59:29

Zdena
Moderátorka

Re: užitkové auto pořízené na Slovensku

Neděkujte, odpověď je blbá:-)
Pořízení od slovenského plátce přiznáte v řádku 2. Pouze v případě, že by vám auto dodal slovenský neplátce, byste přiznávala na řádku č. 9. Omlouvám se.
Ostatní platí.

Offline

 

#5 2010-10-14 19:11:10

Janka N.
Člen/ka

Re: užitkové auto pořízené na Slovensku

já bych pořízení od slovenského plátce přiznala do ř. 3 DP a pak 44

Offline

 

#6 2010-10-14 20:49:20

Zdena
Moderátorka

Re: užitkové auto pořízené na Slovensku

Ano, řádek č. 3, snažila jsem se rychle opravit původně chybnou odpověď. Vidím, že je nejvyšší čas vzít si volno, je lepší neodpovědět vůbec, než odpovídat blbosti:-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB