Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » prodej osobního automobilu a odvod DPH

#1 2010-06-13 13:00:16

annaje
Člen/ka

prodej osobního automobilu a odvod DPH

Prosím o radu. Dne 10.5.2009 naše firma (plátce dph)  koupila osobní automobil od fyzické osoby (nepodnikatele). V květnu 2010 jsme tento osobní automobil prodali jiné fyzické osobě. Musíme odvést z dohodnuté prodejní ceny osobního auta DPH?

Offline

 

#2 2010-10-01 11:40:42

Domča99
Člen/ka

Re: prodej osobního automobilu a odvod DPH

Dobrý den,

jsem OSVČ, plátce DPH a vedu daňovou evidenci. Zakoupila jsem  letos z autobazaru/plátce DPH/ os.auto na firmu. Bylo mi prodáno za cenu bez DPH, takže si nemohu ulatnit odpočet. Pokud ho budu chtít prodat musím prodávat již s DPH, nebo je výhodnější ho převést do osobního majetku a pak za nějakou dobu prodat.

Offline

 

#3 2010-10-01 23:59:38

Zdena
Moderátorka

Re: prodej osobního automobilu a odvod DPH

Podle mého názoru bude nejvhodnější vyřazení auta do osobního užívání, které je bez dopadu do DPH, neboť jste si při pořízení neuplatnili nárok na odpočet. Následně prodáte osobní majetek, prodej nebude podléhat DPH (nepůjde o dodání zboží v rámci ekonomické činnosti). Příjem z prodeje zdaníte jen daní z příjmů podle § 10 ZDP jako prodej vyřazeného obchodního majetku, od jehož vyřazení neuplynulo 5 let. Tento příjem neovlivní vyměřovací základy pro výpočet zdravotního a sociálního pojištění.

Offline

 

#4 2012-04-01 11:06:02

nthalia
Člen/ka

Re: prodej osobního automobilu a odvod DPH

Minulý rok zakoupil auto a uplatnil si DPH letos chce auto prodat.Za jakou dobu lze auto prodat a DPH se vrací?Děkuji

Offline

 

#5 2012-04-01 13:25:28

Zdena
Moderátorka

Re: prodej osobního automobilu a odvod DPH

Auto může prodat kdykoliv. Nic nevrací, odvede DPH z prodejní ceny.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » prodej osobního automobilu a odvod DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB