Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-05-27 14:10:17

ivka2004
Člen/ka

Operativní leasing auta

Dobrý den, mám auto na operativní leasing, zaplatila jsem poplatek 55.000,-- Kč za sepsání nájemní smlouvy, mám samostatný daňový doklad a vedu DE, DPH si odečtu a zbytek časově nerozlišuji, neboť se jedná o operativní nájem, kdy auto vracím pronajímateli. Dále mám splátkový kalendář, kde jsem zaplatila jednorázovou splátku nájemného předem ve výši 39.670,-- Kč DPH si zase odečtu a nájemné časově nerozlišuji, pak mám splátky rozpočítané na 4 roky a ty již jak v měsíci zaplatím tak dám do výdajů a DPH odečítám. Každý rok zaplatím zvýšenou částku nájemného dle daňového kalendáře a je auto dostanu nové. Tyto částky jdou do výdajů a časově nerozlišuji. Jsou moje úvahy správné?

Offline

 

#2 2010-05-31 00:39:46

Zdena
Moderátorka

Re: Operativní leasing auta

Ano, uvažovala bych stejně.  Operativní leasing časově nerozlišujete, všechny platby jdou do výdajů hned při jejich úhradě. Nárok na odpočet DPH obecně uplatňujete na základě daňového dokladu (nejdříve ke dni zdanitelného plnění, nejpozději do 3 let) bez ohledu na úhradu.

Offline

 

#3 2010-05-31 18:17:25

ivka2004
Člen/ka

Re: Operativní leasing auta

Děkuji za ubezpečení.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB