Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-03-25 15:09:59

PaSo
Člen/ka

RD + práce na dohodu

Dobrý den, jsem do prosince 2010 na rodičovské dovolené, zvažuji nabídku práce, pro kterou je možné zřídit si živnostenský list. To ale zatím nechci, dokud nezkusím, zda se v pro mě nové profesi osvědčím. Zvažuji uzavření dohody o provedení práce, vím, že je limitována 150 odpr. hod. za kalendářní rok. Co mi není jasné - jak je to s úhradou zdravotního a sociálního pojištění ? Kdo je hradí - jsem dosud na RD, tedy stát, já či zaměstnavatel, s kterým dohodu uzavřu? Až mi skončí RD, kdo bude tato pojištění hradit? A kdo odvádí daně při DPP? Děkuji za odpovědi.

Offline

 

#2 2010-06-17 15:08:58

Jana Bl
Člen/ka

Re: RD + práce na dohodu

Z dohody o provedení práce se zdravotní a sociální pojištění neplatí. Pokud budete na RD plátcem zdravotního pojištění je stát. Sociální pojištění
se v tomto případě nehradí. Daně při DPP odvádí ten, kdo s Vámi dohodu uzavřel, tedy zaměstnavatel.Pokud nastoupíte po RD do zaměstnání,
hradí pojištění zaměstnavatel, pokud se budete dál starat o dítě, poraďte se na zdravotní pojišťovně, protože za určitých podmínek může stát  hradit ZP při péči o dítě do 7 let , nebo při péči o dvě děti do 15 let.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB