Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-03-18 03:37:07

olfincar
Člen/ka

Paušál z pronájmu a daň z pozemku

Dobrý den,
mám dotaz- za pronájem louky jsem obdržel příjem cca  15 600 z toho jsem zaplatil daň z pozemku cca 6000. Nyní bych to rád uvedl do daňového přiznání a výdaje uplatnil paušálem 30 %. Co se bere za můj příjem - částka snížená o daň z pozemku tedy 9600 a z toho uplatním paušál 30% -tedy výdaje budou 2880. Nebo za příjem bude brána celková částka 15 600 a z toho paušál 30% nějakých 4680. Jak je to s tou zaplacenou daní z pozemku, mám nárok si ji odečíst a pak teprve ještě uplatnit paušál?
Děkuji

Offline

 

#2 2010-03-19 23:22:41

Zdena
Moderátorka

Re: Paušál z pronájmu a daň z pozemku

Za příjem bude brána celá částka 15.600,- Kč. Daň z pozemku je zahrnutá v paušálním výdaji 30%.

K příjmům z pronájmu můžete uplatnit prokázané výdaje, zaplacená daň z nemovitosti je výdajem na dosažení příjmů _ viz § 24/2/ch) zákona o daních z příjmů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB