Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-03-28 22:26:51

Radim
Host

Paušální výdej nebo podle dokladu ??

Dobrý den,chci začit podnikat v internetovem prodeji dětského zboží a nevím co pro mě bude výhodnější.Jestli zdanění příjmu paušálem nebo podle dokladu.Mě osobně se zdá jednoduší paušálem,jen nevím jestli si těch 50% výdajú neni pro mě málo a jestli se dá odečíst další výdaje jako poštovné za posílaní zboží,členství na inter.prodeji a jine s prodejem související výdaje.

 

#2 2008-03-30 23:42:35

Zdena
Moderátorka

Re: Paušální výdej nebo podle dokladu ??

Také si myslím, že 50% bude málo, skutečné výdaje asi budou vyšší. První rok bych určitě evidovala skutečné výdaje a teprve před podáním daňového přiznání bych se rozhodla pro způsob uplatnění výdajů.

Offline

 

#3 2008-05-11 15:45:17

liška
Host

Re: Paušální výdej nebo podle dokladu ??

Dobrý den paní Zdeno, mohla by jste ještě poradit mám stejnou otázku která zde již padla ale nechápu jí.
Pokud budu též po internetu prodávat zboží a na nějaké nebudu mít účtenky o původu( neboť zboží bude nakoupeno třeba na burze a tam vám nikdo doklad většinou nedá,nebo u věcí použitých) budu tedy danit výdaje 50% ? Ale co dál s náklady poštovné,balné,účet za internet atd.to mohu nějak snad odečíst ne? Např.prodám zboží za 100t.,výdaje uvedu tedy 50t? A ještě odečtu náklady (to poštovné ,balné atd.)řekněme třeba 10t.= takže danit budu celkem 40 tis.???? Vaše odpověď by jistě pomohla i ostatním které to možná bude zajímat.
Velmi děkuji i případně jiným za odpověď či názor.S pozdravem začátečník.

 

#4 2008-05-11 19:47:58

petra
Člen/ka

Re: Paušální výdej nebo podle dokladu ??

liška napsal(a):

Dobrý den paní Zdeno, mohla by jste ještě poradit mám stejnou otázku která zde již padla ale nechápu jí.
Pokud budu též po internetu prodávat zboží a na nějaké nebudu mít účtenky o původu( neboť zboží bude nakoupeno třeba na burze a tam vám nikdo doklad většinou nedá,nebo u věcí použitých) budu tedy danit výdaje 50% ? Ale co dál s náklady poštovné,balné,účet za internet atd.to mohu nějak snad odečíst ne? Např.prodám zboží za 100t.,výdaje uvedu tedy 50t? A ještě odečtu náklady (to poštovné ,balné atd.)řekněme třeba 10t.= takže danit budu celkem 40 tis.???? Vaše odpověď by jistě pomohla i ostatním které to možná bude zajímat.
Velmi děkuji i případně jiným za odpověď či názor.S pozdravem začátečník.

Pokud uplatňujete výdaje procentem z příjmu, uplatňujete jen tyto procenta  nic víc. Loni jste ještě mohl uplatnit zaplacené zálohy na zdravotní a sociální pojištění, letos  už jen procenta výdajů.

Offline

 

#5 2008-05-11 20:29:49

liška
Host

Re: Paušální výdej nebo podle dokladu ??

Velmi děkuji za vysvětlení,pokud by jste věděla: slevy na daňi při paušálu odečíst jde (na mou osobu a manželku)? ptám se na tento rok 2008.Děkuji pokud budete vědět za odpověd´

 

#6 2008-05-12 13:14:12

petra
Člen/ka

Re: Paušální výdej nebo podle dokladu ??

liška napsal(a):

Velmi děkuji za vysvětlení,pokud by jste věděla: slevy na daňi při paušálu odečíst jde (na mou osobu a manželku)? ptám se na tento rok 2008.Děkuji pokud budete vědět za odpověd´

Ano slevy na dani lze uplatnit i při uplatňování výdajů procentem z příjmů.

Offline

 

#7 2008-05-12 21:37:22

eizon
Host

Re: Paušální výdej nebo podle dokladu ??

liška napsal(a):

Dobrý den paní Zdeno, mohla by jste ještě poradit mám stejnou otázku která zde již padla ale nechápu jí.
Pokud budu též po internetu prodávat zboží a na nějaké nebudu mít účtenky o původu( neboť zboží bude nakoupeno třeba na burze a tam vám nikdo doklad většinou nedá,nebo u věcí použitých) budu tedy danit výdaje 50% ? Ale co dál s náklady poštovné,balné,účet za internet atd.to mohu nějak snad odečíst ne? Např.prodám zboží za 100t.,výdaje uvedu tedy 50t? A ještě odečtu náklady (to poštovné ,balné atd.)řekněme třeba 10t.= takže danit budu celkem 40 tis.???? Vaše odpověď by jistě pomohla i ostatním které to možná bude zajímat.
Velmi děkuji i případně jiným za odpověď či názor.S pozdravem začátečník.

Chci začít také provozovat e-shop. Při uplatňování dle skutečných výdajů za poštovné a balné lze dle mého názoru toto odečíst pouze cestou od velkoobchodu či výrobce ke mně, ale dál (ode mě k zákazníkovi) to už nepůjde, protože to připočítáváte k celkové ceně, kterou zaplatí zákazník.

 

#8 2008-05-12 22:25:09

Zdena
Moderátorka

Re: Paušální výdej nebo podle dokladu ??

Částka, kterou vám zaplatí zákazník, je váš příjem. K tomuto příjmu si můžete uplatnit všechny výdaje, které jste vynaložil za účelem dosažení tohoto příjmu. Pokud byste zboží nezabalil a neodeslal, pak by je od vás zákazník nekoupil a nedosáhl byste příjmu.

Offline

 

#9 2010-04-05 19:44:41

dodo
Člen/ka

Re: Paušální výdej nebo podle dokladu ??

Dobrý den, chtěla bych se zeptat manžel by si chtěl uplatnit v podnikání auto, ale je psané na mě jako manželku, Může si uplatňovat měsíčně 4000,- i když není vlastník a může si to dát do výdajů na dńové přiznání na konce roku? Lže uplatnit u tohot paušálního výdaje DPH, když je plátcem? Musí vést knihu jízd a zakládat účty? A kdo platí silniční daň?  Dale bych se chtěla zeptat jak lze uplatnit výdaje na telefon, když je zárověn pro podnikání a zárověň soukromé účely je to nějak procentuálně? Musím zakládat faktury? A lze uplatnit DPH, když je plátcem?  To samé i při uplatnění internetu?  Děkuji Vám moc

Offline

 

#10 2010-04-24 15:59:44

janavk
Administrátorka

Re: Paušální výdej nebo podle dokladu ??

Projděte si http://www.jakpodnikat.cz/ , najdete tam spoustu k vašim dotazům.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB