Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-02-28 23:26:34

olfincar
Člen/ka

Zaměstnání a přivýdělek

Dobrý den, do kolika tisíc nemusím danit příležitostný příjem, dříve to bývalo tuším do 4 tisíc, když jsem normálně zaměstnaná ještě v zaměstnání, jak je to nyní?
Děkuji

Offline

 

#2 2010-02-28 23:56:24

Zdena
Moderátorka

Re: Zaměstnání a přivýdělek

Pokud jste zaměstnaná a máte příjem například z podnikání, nebo z pronájmu do 6.000,- Kč za rok, tak nemusíte podávat daňové přiznání.

Příležitostný (nahodilý, spíše jednorázový) příjem je osvobozen od daně, pokud v kalendářním roce nepřesáhne 20.000,- Kč.

Offline

 

#3 2010-03-17 12:09:36

Janhuba
Host

Re: Zaměstnání a přivýdělek

Dobrý den,
jsem evidován na pracovním úřadě(PU) a chtěl bych zároveň začít s prodejem fotografií(nejednalo by se o žádné jiné fotografické práce). Na PU mi řekli že jakékoli podnikání není možné pokud chci být unich zaegistrován.  Existuje vůbec nějaký způsob jak můžu prodat svoje fotografie, např. nějaké reklamní agentuře a zároveň být na PU. Děkuji

 

#4 2010-03-20 08:16:08

kokinkon
Člen/ka

Re: Zaměstnání a přivýdělek

dobrý den, jsem zamestnany jako dělník a chtěl bych si přivydělat prodejem zahraniho nabytku vlaste vyrobeneho ze dreva.co ktomu potrebuji?když přijem z prodeje nepřesahne 20 000kč za rok.za odpoved dekuji.

Offline

 

#5 2012-11-14 21:43:03

Standa10
Člen/ka

Re: Zaměstnání a přivýdělek

Dobrý den,
do kolika tisíc nemusím danit příležitostný příjem, když jsem normálně zaměstnaný,  jak je to nyní v r. 2012?

Nastala zde změna nebo sazby zůstaly na 6.000 a 20.000 Kč?


Dříve to bylo: pokud jsem zaměstnaný a máte příjem například z podnikání, nebo z pronájmu do 6.000,- Kč za rok, tak nemusíte podávat daňové přiznání.
Příležitostný (nahodilý, spíše jednorázový) příjem je osvobozen od daně, pokud v kalendářním roce nepřesáhne 20.000,- Kč.

Děkuji
Standa

Offline

 

#6 2012-11-14 22:03:10

Zdena
Moderátorka

Re: Zaměstnání a přivýdělek

V roce 2012 je to stejné, žádná změna nenastala.

Offline

 

#7 2012-11-17 10:23:53

Standa10
Člen/ka

Re: Zaměstnání a přivýdělek

Děkuji za odpověď.
Standa

Offline

 

#8 2013-02-24 22:52:49

jedle
Člen/ka

Re: Zaměstnání a přivýdělek

Dobrý večer, prosím o radu v následujícím příkladu... osvč má zakázku, která je potřeba vyřídit rychle, tak si poprosí důchodce (nemá živnost. list) o pomoc. Situace u důchodce - nahodilý příjem v limitu 20 tis, musí podat přiznání? Situace osvč - za jakých podmínek si může výdaj za pomoc jiné osoby dát do nákladů?

Myslím si, že důchodce (podle par. 10 - nahodilý jednorázový příjem) nemusí danit a tudíž ani podávat přiznání (jedná se o osvobozený příjem) a osvč - asi by to chtělo smlouvu o dílo???
Moc děkuji.

Offline

 

#9 2013-02-24 23:10:14

Zdena
Moderátorka

Re: Zaměstnání a přivýdělek

Ano, jak píšete. U důchodce příležitostný příjem osvobozený od daně. U OSVČ by mohl stačit výdajový pokladní doklad s uvedením důchodcovy činnosti, ale je vhodné jej podložit smlouvou o dílo (nebo smlouvou příkazní, podle druhu činnosti).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB