Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-02-19 17:11:56

SL
Člen/ka

Dotace z nadace nebo z ÚP

Od 1.3.budu podnikat. Byla mi poskytnuta dotace z úř.práce ve výši 90tis.korun specielně na auto, které budu používat k podnikání. Auto bude stát 150 000,-. Chci se zeptat jakým způsobem zaúčtovat tuto dotaci.Mohu si to odepsat,celé nebo jen část kterou jsem musela doplatit. Do peněžního deníku napíši částku do příjmů celou jako vklad do pokladny??? A co dotace, která mi byla poskytnuta na nářadí. Také mohu odepisovat? Děkuji

Offline

 

#2 2010-03-15 13:06:14

markysss
Člen/ka

Re: Dotace z nadace nebo z ÚP

Dobrý den,
Byla nám poskytnuta dotace od ÚP na nezaměstnané. Chtěla jsem se zeptat jestli je to příjem zahrnutý do základu daně a nebo ne.Předem děkuji za odpověď Schovancová

Offline

 

#3 2010-03-18 00:18:44

Zdena
Moderátorka

Re: Dotace z nadace nebo z ÚP

Provozní dotace se zahrnují do daňových příjmů.

Offline

 

#4 2010-03-18 00:22:36

Zdena
Moderátorka

Re: Dotace z nadace nebo z ÚP

SL napsal(a):

Od 1.3.budu podnikat. Byla mi poskytnuta dotace z úř.práce ve výši 90tis.korun specielně na auto, které budu používat k podnikání. Auto bude stát 150 000,-. Chci se zeptat jakým způsobem zaúčtovat tuto dotaci.Mohu si to odepsat,celé nebo jen část kterou jsem musela doplatit. Do peněžního deníku napíši částku do příjmů celou jako vklad do pokladny??? A co dotace, která mi byla poskytnuta na nářadí. Také mohu odepisovat? Děkuji

Přijatou dotaci na auto zapište do peněžního deníku jako nedaňový příjem. Dotace sníží vstupní cenu hmotného majetku, uplatníte odpisy HM jen ze 60.000,- Kč.
Dotace na provoz (například na nákup drobného nářadí) půjde do zdanitelných příjmů a nákup nářadí do daňových výdajů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB