Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-02-18 14:06:44

hani10
Člen/ka

výdajový pokladní doklad

Dobrý den, prosím o radu. Vedu daňovou evidenci, neplátce DPH. Musí být na VPD podpis od příjemce peněz (např. hotově vrácím přeplatek, který mi poukázal na účet/příjemce doklady nepotřebuje). Mohu nepodepsaný VPD uplatnit jako daňový výdaj? (přeplatek jako daňový příjem)? Děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2010-02-18 15:45:47

Zdena
Moderátorka

Re: výdajový pokladní doklad

Pokud chcete uplatnit daňový výdaj, tak potřebujete mít podpis toho, kdo peníze přijal.

Offline

 

#3 2010-02-18 17:00:34

hani10
Člen/ka

Re: výdajový pokladní doklad

Děkuji za rychlou odpověď. A u PPD podpis plátce být nemusí?

Offline

 

#4 2010-02-18 18:19:21

Zdena
Moderátorka

Re: výdajový pokladní doklad

Na PPD nemusí být podpis.

Offline

 

#5 2010-05-18 20:32:33

Zrzka
Člen/ka

Re: výdajový pokladní doklad

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na osobní spotřebu a osobní vklad. Mám to psát na PPD a VPD. Děkuji za odpověď

Offline

 

#6 2010-05-19 05:07:21

JANAA
Člen/ka

Re: výdajový pokladní doklad

Ano Zrzko, vypište na osobní spotřebu i na osobní vklad pokladní doklady. Jana

Offline

 

#7 2010-05-19 12:05:45

Zrzka
Člen/ka

Re: výdajový pokladní doklad

Velice Vám děkuji paní JANAA

Offline

 

#8 2010-05-25 21:57:18

Zrzka
Člen/ka

Re: výdajový pokladní doklad

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Vedu DE a nejsem plátce DPH. Platím vše v hotovosti
a stvrzenky schovávám. Musím ke každé stvrzence nebo FA napsat ještě VPD. Vím, že musí být podepsaný od toho, komu to dávám, ale to nejde. Podepsaná je ta FA.
A ještě, mám osobní účet ze kterého platím SP, ZP a jiné výdaje k mé firmě. Tady jsem četla že si nemohu poplatky za účet dát do výdajů. Je to pravda? Děkuji za odpověď.

Offline

 

#9 2010-06-08 01:00:18

Zdena
Moderátorka

Re: výdajový pokladní doklad

Jestliže máte stvrzenky o platbách v hotovosti, tak už k nim nemusíte navíc vypisovat výdajové pokladní doklady. Pokud účet používáte k podnikání, tak si můžete uplatnit bankovní poplatky jako výdaj na dosažení příjmů. Pokud účet  využíváte též k soukromým účelům, pak je třeba výdaje přiměřeně krátit.

Offline

 

#10 2010-06-09 11:27:06

Zrzka
Člen/ka

Re: výdajový pokladní doklad

Velice Vám děkuji paní Zdeno.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB