Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-02-11 09:08:54

david
Člen/ka

potvrzení příjmů pro vedlejší činnost

Dobrý den,
mám následující dotaz: jsem zaměstnaný a zřídil jsem si živnostenské oprávnění, které chci využívat jako vedlejší činnost. Avšak nechci, aby se to můj zaměstnavatel dozvěděl. Jedná se o příležitostný výdělek s předpokládaným příjmem v řádech tisíců korun ročně. Je opravdu nutné dokládat platbu zdravotního pojištění potvrzenou mým současným zaměstnavatelem (čímž by se to dozvěděl)? Nestačí, např. jen výplatní páska nebo nějaké jiné řešení?
Mnohokrát děkuji za odpověď a přeji pěkný den
David

Offline

 

#2 2010-02-11 09:18:48

beruna
Člen/ka

Re: potvrzení příjmů pro vedlejší činnost

Vy jen ve firmě nahlásíte že nechcete aby vám provedla roční zúčtování daní a necháte si vyhotovit Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti ...... a veškeré papíry si spočítáte sám. Ano většinou toto lidé dělají když mají vedle zaměstnání podnikání, ale můžete např. prodávat zeleninu ze zahrádky, zdědil jste po dědečkovi zámek který chcete prodat či prostě máte jiné příjmy a nechcete aby se vám v tom zaměstnavatel hrabal.

Editoval beruna (2010-02-11 09:19:32)

Offline

 

#3 2010-02-11 09:47:03

david
Člen/ka

Re: potvrzení příjmů pro vedlejší činnost

Tomu rozumím, ale pracuju v malé firmě (6 zaměstnanců a dobře se známe) a pokud si to Potvrzení nechám vyhotovit, tak mám ve firmě problém (šéf to zakazuje)... Chtěl jsem to nějak obejít, jestli to je vůbec možné.
Díky za příspěvek
David

Offline

 

#4 2010-02-11 09:56:45

beruna
Člen/ka

Re: potvrzení příjmů pro vedlejší činnost

Tak to bohužel o žádném obejití nevím, leda by byla živnost na někoho jiného.

Offline

 

#5 2010-02-11 11:15:29

david
Člen/ka

Re: potvrzení příjmů pro vedlejší činnost

To mě taky napadlo, ale myslel jsem si, že to zvládnu sám a že při opravdu malých příjmech nebudu muset podstupovat byrokracii a uvědomovat o tom zaměstnavatele...

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB