Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-01-30 10:50:14

anitka
Člen/ka

auto,paušální výdaje

Manželka i já jsme OSVČ.Oba  vedeme daňovou evidenci .Manželka uplatňuje výdaje % z příjmu já skutečné výdaje. Jsme plátci DPH.
Zajímá mne, zda já , mohu uplatnit výdajový paušál na auto /používám ho výhradně pro podnikání jen já ,ne manželka/ ve výší 5000Kč/měsíc, když v technickém průkazu je zapsána manželka a silniční daň platí doposud ona?

Děkuji za odpověď.

Editoval anitka (2010-01-30 13:58:27)

Offline

 

#2 2010-02-08 22:31:26

anitka
Člen/ka

Re: auto,paušální výdaje

Dobrý večer paní Zdeno,můžete mi prosím dát odpověď na můj dotaz? pozn. neuvedl jsem v původním textu -auto bylo koupeno na finační lesing,který skončil v roce 2006
Děkuji

Anitka

Offline

 

#3 2010-02-08 23:48:28

Zdena
Moderátorka

Re: auto,paušální výdaje

Pokud auto používáte pouze vy a pouze pro své podnikání, tak si můžete uplatnit výdajový paušál na auto ve výši 5.000,- Kč. Skutečnost, že je v TP zapsaná manželka, není důležitá, auto je ve společném jmění manželů, patří vám stejně, jako manželce. Silniční daň bude i nadále platit manželka, neboť je zapsaná v TP. Vy si můžete zaplacenou daň uplatnit jako výdaj na podnikání.

Offline

 

#4 2010-02-09 08:55:39

anitka
Člen/ka

Re: auto,paušální výdaje

Děkuji paní Zdeno.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB