Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-01-27 22:59:48

helca
Člen/ka

paušální výdaje procentem

Dobrý den, mám dotaz, který už jste tu probírali, ale stále si nejsem jistá a proto předem prosím za prominutí. Chci se jen ujistit, zda jsem to správně pochopila.:-))
1) Vedu DE a v roce 2008 jsem měla pohledávky 10 000,- Kč v roce 2009 bych chtěla uplatnit výdaje paušálem. Vím, že musím podat dodatečné daňové přiznání za rok 2008, kde uvedu pohledávky do tabulky E a zvýším si tím daňový základ. Opravdu nemusím podat opravné přehledy na SSZ a ZP za rok 2008?
2) V roce 2009 přeúčtuji tyto již zaplacené pohledávky na nedaňový kód, ale pro přehled na ZP je přičtu k příjmům r. 2009.
3) V roce 2009 mám pohledávky 50 000,-, ty zdaním až po zaplacení v roce 2010 a do přehledů SSZ a ZP se budou uvádět také až za rok 2010 ?

Offline

 

#2 2010-01-28 01:19:20

Zdena
Moderátorka

Re: paušální výdaje procentem

1) Podle zákonů o pojistném na ZP (platí dosud) a na SP (platný v roce 2008) máte povinnost podat opravný přehled v případě, že se dodatečně změnily příjmy a výdaje.
Úpravy základu daně nejsou dodatečnou změnou příjmů ani výdajů, pouze změnou základu daně, proto vám nevzniká povinnost podat opravné přehledy za rok 2008.
2) Ano.
2) Ano.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB