Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-01-24 10:50:57

Venita
Člen/ka

paušální výdaj procentem a sleva na poplatníka

Dobrý den,
chtěla jsem jsem se zeptat na následující situaci: Podnikatelka začala podnikat v říjnu 2009, do té doby byla vedena na úřadu práce. Má příjem 150000 a téměř žádné výdaje, proto jsem doporučila výdaje paušálem. Má nárok na celou slevu na poplatníka? Dále jsem se chtěla zeptat... V daňových zákonech je uvedeno 50% pro ostatní živnosti, pro řemeslné jen 60%, tady i na jiných zdrojích je 60% a 80. Byl nějaký předpis, který to během roku změnil? Nejspíše mám starý výtisk. Děkuji

Offline

 

#2 2010-01-25 02:45:47

Pavell
Člen/ka

Re: paušální výdaj procentem a sleva na poplatníka

Máte starý výtisk. V daních platí klasikovo "Kdo chvíli stál, již stojí opodál" :-))

Pro rok 2009 je 80/60%. Změna je až na rok 2010.

Podnikatelka má nárok na celou slevu bez krácení za měsíce kdy byla na ÚP.

Hezký den!

Offline

 

#3 2010-01-25 13:36:13

Venita
Člen/ka

Re: paušální výdaj procentem a sleva na poplatníka

Hmm, a to jsem je kupovala v prosinci 2009. Půjdu je reklamovat :o)
Děkuji za odpověď

Offline

 

#4 2010-01-26 00:10:53

Zdena
Moderátorka

Re: paušální výdaj procentem a sleva na poplatníka

Základní sleva na poplatníka se nikdy nekrátí, podnikatelka existovala celý rok:-)

Výdajové paušály se změnily během roku se zpětnou platností pro zdaňovací období roku 2009. Zákon 289/2009 Sb.: http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp … &typ=r


Paušály máte uvedené v pokynech k příloze č. 1.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB