Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-03-20 10:38:34

salvo
Člen/ka

Paušální sazba náhrady za amortizaci nákladního auta nezahrnutého do .

Trochu nejasné je mi určení paušální částky za amortizaci nákladního auta nezahrnutého v majetku.  Odkaz na možnost  použití sazeb  při použití nákl. auta zaměstnancem při služební cestě,  a účtovat  3,8 kč x 2 = 7,6 za km,rozumím ....Ale pokud použiji sám ,jako OSVĆ  nákladní auto nezahrnuté do majetku, k podnikání , mohu účtovat do nákladů jenom 3,8 kč za km....Vykládám si toto správně ?   Děkuji.

Offline

 

#2 2008-03-20 17:10:25

Zdena
Moderátorka

Re: Paušální sazba náhrady za amortizaci nákladního auta nezahrnutého do .

Stejný dotaz už jste položil/a/ včera pod jménem Saša a bylo vám na něj odpovězeno, že si si toto vykládáte správně.
Dvojnásobek sazby lze použít jen v případě, že počítáte cestovní náhrady zaměstnanci. Pro OSVČ platí § 24/2/k), bod 3., věta poslední ZDP.

Offline

 

#3 2008-04-11 06:33:54

salvo
Člen/ka

Re: Paušální sazba náhrady za amortizaci nákladního auta nezahrnutého do .

30.5.2005 jsem zaplatil  20.000,- Kč za vyměřený místní poplatek. Rozhodnutím KÚv březnu 2008 platební výměr byl zrušena. Požádal jsem dne 7.4.2008 o vrácení poplatku a také úroku. Obec mi vrátila dne 8.4.2008 částku 20.000,-Kč.  Úrok požaduji ve výši repo sazby stanovené ČNB zvýšenou o 14 procenstních bodů, platných pro první den příslušného kalendářního pololetí. Je výpočet správně takto - t.j. 1.1.2005 repo sazba činila 2,5,% + 14% = 16,5%. Nebo se použije od 31.5.2005 140% diskontní úrokové sazby ČNB platné pro první den kalendářního čtvrtletí do 31.12.2006 a pak teprve od 1.1.2007 repo sazba stanovená ČNB zvýšená o 14% platnou pro první den příslušného kalendářního pololetí.
(zákon č. 230/2006 Sb.)
Děkuji

Offline

 

#4 2008-06-13 08:54:39

Aneta
Host

Re: Paušální sazba náhrady za amortizaci nákladního auta nezahrnutého do .

Jak je to u OSVČ, když jede na školení pořádané jinou firmou a použije nákladní auto, které má zahrnuté v majetku. Jaká se použije sazba? Jako u os. automobilu (4,10)? Děkuji za odpověd

 

#5 2008-06-15 22:09:01

Zdena
Moderátorka

Re: Paušální sazba náhrady za amortizaci nákladního auta nezahrnutého do .

Pokud má auto zahrnuté v OM, tak nepoužívá žádnou sazbu, ale prokázané výdaje.
Pokud se jedná o vlastní NA, které není zahrnuto v OM, pak může použít základní sazbu náhrady ve výši 4,10 Kč jako kdyby se jednalo o osobní automobil. Zvýšení základní sazby na dvojnásobek je možné jen u zaměstnanců, nikoliv u podnikatele. Ten je omezen ustanovením § 24/2/k) ZDP, který říká, že daňovým výdajem bude sazba základní náhrady, vymezená pro zaměstnance v § 6/7a) ZDP (zaměstnanci neziskových organizací) a ta činí Kč 4,10/km.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB