Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-12-29 14:54:58

Olga
Člen/ka

telefon

Dobrý den, vedu DE a potřebuji poradit :
1. mám telefon na paušál, používám ho i na pár soukromých hovorů, jestli si můžu částku z faktury mobilního operátora, např. 700,- měsíčně dát do nákladů celou?
2. mám telefon na dobití kreditu, použiju ho i na soukromé hovory, mohu si částku za dobití dát také do nákladů celou ?
Děkuji za odpověď
Olga

Offline

 

#2 2009-12-29 15:31:03

JANAA
Člen/ka

Re: telefon

Pro klid duše, a hlavně pro případnou kontrolu berňáky, bych si určila poměr hovorů soukromých a podnikatelských, napříkla 75% pracovní, 25% soukromé. Pokud dáte celou částku do výdajů, ať už se jedná o paušál či kreditní číslo, bude se případná kontrola ptát, jestli máte rize soukromé číslo, které naopak neužíváte pracovně...a věřte, nejsou líní si na takové číslo zavolat a zjistit si, kdo hovor přijme. Podzimní kontrola na finančním mi z faktury za mobil neuznala částku 79,- korun za hudební vyzvánění...Jana

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB