Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-12-28 22:16:52

Olga
Člen/ka

Přechod z DE na výdaje %

Dobrý den,
vedu DE a z roku 2008 nemám uhrazenou fakturu od zákazníka. Bohužel tento zákazník dělá "mrtvého brouka", takže peníze jsou už v nenávratnu. Protože jsem si spočítala, že by pro mě bylo v roce 2009 výhodnější uplatnit 80 % z příjmů, nevím jak postupovat při přechodu z DE na % z příjmu, když mám z roku 2008 pohledávku. Mám ji zahrnout do příjmu letošního roku, i když zaplacena nebude a tím bych pro letošní rok mohla použít 80 % z příjmu ?
Děkuji za odpověď Olga

Offline

 

#2 2009-12-29 02:20:39

Zdena
Moderátorka

Re: Přechod z DE na výdaje %

Budete muset podat dodatečné daňové přiznání za rok 2008, ve kterém zvýšíte základ daně o neuhrazené pohledávky (zásoby, zůstatky rezerv, pokud jste nějaké měla). Zároveň můžete základ daně snížit o závazky, které by při úhradě byly daňovým výdajem (telefon, nájemné atd.). Uvedené úpravy základu daně se provádějí v tabulce E přílohy č. 1.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB