Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-12-27 13:52:03

tinuska
Člen/ka

kdy je možné přejít na paušál?

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kdy je třeba přejít na paušální výdaje? Trochu ten dotaz rozvedu.. Od listopadu 2007 dělám na ŽL jako OSVČ, podala jsem tedy již dvě daňová přiznání (za rok 2007 a 2008). Nyní na konci roku 2009 jsem si zhruba spočítala příjmy a výdaje za končící rok a zjistila jsem, že by pro mne bylo výhodnější přejít na paušální výdaje procentem. V jednom příspěvku tady na fóru jsem se dočetla, že je možné tuto změnu provést i po konci kalendářního roku před podáním daňového přiznání. Nejsem si ale jista, jestli to platí i pro případ, kdy se nejedná o první daňové přiznání podnikatele, ale třetí jako v mém případě.
Proto se tedy ptám, je nutné pro přechod na paušál učinit nějaké kroky ještě před koncem kalendářního roku nebo mohu vyčkat do ledna? Jaké přesně kroky je potřeba udělat?
Děkuji Tina

Offline

 

#2 2009-12-27 15:01:14

Pavell
Člen/ka

Re: kdy je možné přejít na paušál?

Klidně počkejte do 3/2010. Možná budete muset podat dodatečné daňové přiznání za rok 2008 (§ 23/8/poslední dvě věty ZDP).

Hezký den!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB