Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-12-11 11:26:09

petronela
Člen/ka

přerušení odpisování HIM

Dobrý den, dočetla jsem se na těchto stránkách, že přerušit odpisování HIM lze pouze u rovnoměrného odepisování. Můj názor je, že lze přerušit odepisování HIM u všech druhů odpisu. V případě, že se mýlím, můžete mi, prosím, napsat odkaz na příslušný paragraf? Děkuji

Offline

 

#2 2009-12-11 20:58:08

Jarmila234
Člen/ka

Re: přerušení odpisování HIM

Podle mého názoru je jedno pokud odepisujete rovnoměrně nebo zrychleně par.26,odst.8 ZDP.
Jen mimořádné odpisy par.30a) se musí odepsat rovnoměrně bez přerušení.

Offline

 

#3 2009-12-11 22:08:24

Zdena
Moderátorka

Re: přerušení odpisování HIM

petronela napsal(a):

Dobrý den, dočetla jsem se na těchto stránkách, že přerušit odpisování HIM lze pouze u rovnoměrného odepisování. Můj názor je, že lze přerušit odepisování HIM u všech druhů odpisu. V případě, že se mýlím, můžete mi, prosím, napsat odkaz na příslušný paragraf? Děkuji

Můžete, prosím, uvést odkaz na konkrétní stránku?
Jinak mám stejný názor, jako paní Jarmila. Daňové (nikoliv účetní) odpisy HM lze přerušit při rovnoměrném i zrychleném odpisování. Nelze přerušit při uplatnění  mimořádných odpisů podle § 30a ZDP.

Offline

 

#4 2009-12-12 08:17:55

petronela
Člen/ka

Re: přerušení odpisování HIM

Děkuji za odpovědi.
Jinak jsem to četla ve: Výdaje/Ost.daň.výdaje(náklady)-Odpisy majetku

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB