Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-12-11 10:12:31

markysss
Člen/ka

Podnikání

Dobrý den,
Můj manžel podniká v oboro pohostinství a je plátce DPH.Chtěla jsem se zeptat kdybych si chtěla otevřít živnost na hostinskou činnost, může mi dělat garanta, jako manželce???
A kdyby ano, tak mohla bych vést evidenci paušálně????
Jde mi o to jestli na to existuje nějaký zákon, aby to nebylo v rozporu se zákonem, když jsme manželé.
Předem děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2009-12-21 23:37:07

Zdena
Moderátorka

Re: Podnikání

Manžel může být vaším odpovědným zástupcem (garantem) podle § 11 živnostenského zákona. Podnikatel a odpovědný zástupce mají být podle živnostenského zákona v nějakém smluvním vztahu. V případě manželů není možné uzavřít pracovněprávní vztah, tedy pracovní poměr, dohodu o pracovní činnosti, dohodu o provedení práce. Můžete (třeba ústně, on to stejně nebude nikdo zkoumat) uzavřít například smlouvu mandátní.

Můžete uplatňovat výdaje procentem z příjmů, v případě hostinské činnosti uplatníte výdaje ve výši 80% příjmů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB