Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-12-05 20:27:07

long
Člen/ka

přechod na paušalní výdaje

Dobrý den,pročetl jsem tady toho hodně,ale nenašel jsem odpověď na mou otázku.

Lze uplatnit při přechodu z DE na paušální výdaje ztrátu z předchozího zdaňovacího období,případně jak?

A ještě pochopil jsem správně,že pokud jsem měl v DP za rok 2008 v tabulce D uvedeno na konci zdaňovacího období pohledávky 12800kč a závazky 12614kč,a v tabulce E nic neuvedl,musím dodanit rozdíl tj.186kč nebo ne když jsem byl ve ztrátě?

Děkuji

Offline

 

#2 2009-12-06 23:30:56

Zdena
Moderátorka

Re: přechod na paušalní výdaje

Předpokládám, že se jedná o pohledávky i závazky, které by při jejich úhradě byly zdanitelnými příjmy a daňově uznatelnými výdaji (nejsou to například půjčky, nebo v částkách není zahrnuta DPH). V dodatečném daňovém přiznání je přesunete do tabulky E a dodaníte jejich rozdíl 186,- Kč, vaše ztráta za rok 2008 pak bude o 186,- Kč nižší.

Offline

 

#3 2009-12-07 12:05:01

long
Člen/ka

Re: přechod na paušalní výdaje

A co se ztrátou z předchozího zdaňovacího období,lze ji uplatnit při přechodu na paušál?
Kdybych zůstal u DE tak ztrátu z předchozího roku uplatnit mohu.

Děkuji

Offline

 

#4 2009-12-07 22:36:49

Zdena
Moderátorka

Re: přechod na paušalní výdaje

Ztrátu za předcházející zdaňovací období si uplatňujete v daňovém přiznání (na řádku č. 44) až poté, co jste spočítal základ daně, způsob uplatňování výdajů nehraje žádnou roli. Pokud za rok 2009 vykážete kladný základ daně (a bude tak vysoký, že bude mít smysl uplatňovat ztrátu), pak si budete moci uplatnit ztráty, nebo jejich části za předcházející období (za roky 2002 až 2008).

Offline

 

#5 2009-12-09 12:51:56

long
Člen/ka

Re: přechod na paušalní výdaje

Děkuji mnohokrát za odpověď.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB