Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-10-24 22:44:20

aladin
Člen/ka

Dan z prijmu - prodej nemovitosti

Dobry den.

V nejblizsi dobe budu  prodavat nejaky pozemky za cca 500 000.Dan 3 procenta za prevod zaplatim,to je jasne,ale musim zaplatit i nejakou dan z toho "prijmu"?Nebo se na to dan nevztahuje?
A pokud se vztahuje tak kolik dani zaplatim?

dekuji za odpoved.

S pozdravem aladin

Offline

 

#2 2009-10-29 10:16:32

Zdena
Moderátorka

Re: Dan z prijmu - prodej nemovitosti

Daň z příjmů byste platil v případě, že prodáváte pozemky, které vlastníte po dobu kratší, než 5 let. Pokud prodáváte pozemky zděděné po příbuzném v řadě přímé (rodiče, prarodiče), nebo po manželce, tak se doba pěti let zkracuje o dobu, po kterou byly pozemky ve vlastnictví zůstavitele. Sazba daně z příjmů činí 15%.

Příjem z prodeje pozemků, které jste vlastnil déle než 5 let (případně je po tuto dobu vlastnil zůstavitel) je od daně z příjmů osvobozen.

Offline

 

#3 2009-12-11 13:21:36

janostrov2008
Člen/ka

Re: Dan z prijmu - prodej nemovitosti

Dobrý den,
v roce 2005 jsem prodal nemovitost , kterou jsem vlastnil zhruba rok.
Nemovitost jsem prodal o 150 tis. dráž než jsem jí koupil. Může
mi ještě finanční úřad vyměřit nějakou daň a popřípadě jakou.
Děkuji za odpověď

Offline

 

#4 2009-12-11 18:53:05

Zdena
Moderátorka

Re: Dan z prijmu - prodej nemovitosti

Rok 2005 nedoměří, lhůta pro vyměření či doměření už uplynula.

Offline

 

#5 2009-12-12 21:58:14

Zdena
Moderátorka

Re: Dan z prijmu - prodej nemovitosti

Daň za rok 2006 ještě může být doměřena. Výši daně neumím odhadnout, v roce 2006 byla sazba daně progresivní, takže záleží na vašich celkových příjmech za rok.

Pokud znáte své příjmy za rok 2006, tak si můžete otevřít formulář daňového přiznání zde:
http://www.danovapriznani.cz/
hledejte Formuláře platné pro zdaňovací období roku 2006, Přiznání k dani z příjmů fyzických osob typu B.
Po zadání všech údajů vám formulář vypočítá výši daně. Příjmy z prodeje nemovitosti zdaňujete podle § 10 zákona o daních z příjmů, zapisují se do přílohy č. 2. V nejhorším případě zaplatíte 32% z rozdílu příjmů a výdajů (do výdajů si započítejte i daň z převodu nemovitosti, kterou jste zřejmě platil a případné další výdaje spojené s prodejem, například cenu za odhad, nebo za právní služby) a k tomu úroky z prodlení.

Offline

 

#6 2009-12-13 18:40:51

Zdena
Moderátorka

Re: Dan z prijmu - prodej nemovitosti

Do konce letošního roku musí být učiněn úkon směřující k vyměření daně nebo jejímu dodatečnému stanovení. To určitě stihnou (kdybyste nereagoval na telefonickou výzvu, tak vám ji do konce roku stihnou doručit) a tím se rozběhne další tříletá lhůta.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB