Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-10-19 13:30:24

mmartam
Člen/ka

dph u vozidla

Dobrý den,nedávno jsem se ptala na DPH u vozidla:připomenu.jsem plátce DPH,prodala jsem vozidlo,kde jsem doplatila leasing a vložila do obchodního majetku.ptala jsem se zda musím odvézt DPh z prodeje?Jelikož jsem si vozidlo kupovala v době kdy jsem nepodnikala a neuplatnila si DPH při prodeji,bylo mi napsáno,že nemusím ani z prodeje odvézt DPH.tak jsem to vše udělala a vyřadila z majetku.nyní se blíží podání DPh za 3Q a mám pocit,že jste mi psla že mám něco napsat do ř.50 a 51 v přiznání.Můžete mi popsat prosím přesně co tam mám napsat,částku prodejní?Musím to uvádět do přiznání?Děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2009-10-19 23:43:50

Zdena
Moderátorka

Re: dph u vozidla

Upřesněte, prosím:
Jedná se o vozidlo osobní (kategorie M), nebo nákladní (kategorie N)?
Prodávala jste z obchodního majetku, nebo až po vyřazení z OM?

Offline

 

#3 2009-10-20 08:13:32

mmartam
Člen/ka

Re: dph u vozidla

Je to osbní auto a prodávala jsem ho z obch.majetku a v den prodeje jsem ho vyřadila děkuji

Offline

 

#4 2009-10-20 11:43:03

Zdena
Moderátorka

Re: dph u vozidla

Plnění jste osvobodila od DPH podle § 62/2 ZDPH, vyřazeno z OM prodejem. V přiznání k DPH zapište do řádku č. 50 částku, kterou jste fakturovala. Vzpomínám si, že se jednalo o auto s odkupní cenou nižší, než 40 tis. Kč (obvykle to bývá kolem tisícovky), takže jste je zařadila jen do evidence drobného majetku, řádek 51 tedy nebudete vyplňovat.

Offline

 

#5 2009-10-20 14:48:15

mmartam
Člen/ka

Re: dph u vozidla

Ano mockrát děkuji nashledanou

Offline

 

#6 2009-10-21 18:09:09

mmartam
Člen/ka

Re: dph u vozidla

Prosím vás děkuji za radu,jen pro ověření myslela jste ř.50 přiznání k DPH za 3Q/2009?Dopsala jsem to ručně do programu a vytiskla.Je to tak dobře?Děkuji

Offline

 

#7 2009-10-22 00:54:28

Zdena
Moderátorka

Re: dph u vozidla

Ano, zapisujete do přiznání k DPH v tom čtvrtletí, ve kterém jste auto prodala. Každý program je jiný, v některém si nastavíte předkontaci, v jiném je třeba doplnit některý údaj ručně.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB