Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-09-27 20:31:14

dana999
Člen/ka

Paušál - auto není v majetku

Dobrý den, mám osobní auto, které nemám  zařazené v majetku. Nyní tedy na něj budu uplatňovat měsíční paušál 5000 Kč.
A když ho nemám v majetku, tak opravy a pojistné nemůžu dávat do nákladů, že?
Děkuji za odpověď.
Dana

Offline

 

#2 2009-09-28 22:31:35

Zdena
Moderátorka

Re: Paušál - auto není v majetku

Jestliže jste auto nevložila do obchodního majetku, tak si opravdu nemůžete uplatnit výdaje vynaložené na jeho opravy či pojištění.

Offline

 

#3 2009-10-06 14:53:35

usiam
Člen/ka

Re: Paušál - auto není v majetku

Mám soukromé vozidlo, které používám pro podnikání. Výdaje uplatňuji paušálem. Mám platit silniční daň?

Offline

 

#4 2009-10-06 15:15:27

Myšlenka
Člen/ka

Re: Paušál - auto není v majetku

Pokud auto používáte k dosažení, zajištění a udržení zdanitelných příjmů, silniční daň samozřejmě platit musíte.

Offline

 

#5 2009-10-06 15:18:09

Myšlenka
Člen/ka

Re: Paušál - auto není v majetku

Viz §2 Zákona o dani silniční: § 2 Předmět daně
(1) Předmětem daně silniční (dále jen "daň") jsou silniční motorová vozidla1) a jejich přípojná vozidla1) (dále jen "vozidla") registrovaná a provozovaná v České republice, jsou-li používána k podnikání1a) nebo k jiné samostatné výdělečné činnosti1a) (dále jen "podnikání") nebo jsou používána v přímé souvislosti s podnikáním anebo k činnostem, z nichž plynoucí příjmy jsou předmětem daně z příjmů u subjektů nezaložených za účelem podnikání podle zvláštního právního předpisu.1b) Bez ohledu na to, zda jsou používána k podnikání, jsou předmětem daně vozidla s největší povolenou hmotností nad 3,5 tuny alespoň 12 tun určená výlučně k přepravě nákladů a registrovaná v České republice.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB