Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-07-13 23:27:54

PetraK
Člen/ka

prodej auta v OM vloženého do podnikání

Dobrý den, mám dotaz k dani z prijmu z prodeje N1 automobilu, porizeneho v roce 2006 ,uplatnil jsem DPH pri vstupu (podnikatelsky vklad 500 000,-), nyni jsem ho prodal,DPH na vystupu odvedu, jak ale s dani z prijmu?Vzhledem k tomu,ze jsem v roce 2006 koupil auto "ze sveho"a pak jej vlozil po podnikani, dan bych tedy platit nemel, je to tak spravne?dekuji

Offline

 

#2 2009-07-15 00:08:02

Zdena
Moderátorka

Re: prodej auta v OM vloženého do podnikání

Prodej obchodního majetku podléhá i dani z příjmů. Budete mít příjem z prodeje vozu (částka bez DPH), proti kterému si jako výdaj uplatníte zůstatkovou cenu auta. Pokud jste za celou dobu neuplatnil ve výdajích žádné odpisy hmotného majetku, pak bude zůstatková cena shodná s cenou pořizovací (opět bez DPH).

Offline

 

#3 2009-07-15 19:12:57

PetraK
Člen/ka

Re: prodej auta v OM vloženého do podnikání

dekuji.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB