Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-07-08 09:16:02

jblaha
Člen/ka

Dárková poukázka jako propagační předmět

Dobrý den,

ještě jednou obtěžuji s dotazem. Chci se zeptat zda jako propagační předmět z hlediska daně z příjmů lze
brát i dárkovou poukázku na nákup do Tesca v hodnotě 500 Kč. Rád bych
tyto poukázky rozdával zákazníkům jako bonus při nákupu mého zboží.

Díval jsem se do zákona o DPř a nezjistil jsem rozpor:
- poukázka bude opatřena obchodní firmou - samolepka s logem mojí firmy bude umístěna na zadní straně poukázky
- hodnota bez DPH nepřesahuje 500 Kč
- není předmětem spotřební daně

Jaký je váš názor? Může být problém v tom že se nejedná o předmět ale o ceninu?

Děkuji Vám za odpověď a přeji hezký den
Jan Bláha

Offline

 

#2 2009-07-08 20:32:28

Zdena
Moderátorka

Re: Dárková poukázka jako propagační předmět

Obávám se, že z dárkové poukázky neuděláte propagační předmět ani v případě, že ji opatříte samolepkou s logem firmy. Už ze samotného názvu DÁRKOVÁ poukázka vyplývá, že se jedná o dar a nikoliv o poskytnutí reklamního a propagačního předmětu. Budete poskytovat poukázku, tedy platební prostředek, za který si příjemce bude moci koupit cokoliv, třeba i zboží, které je předmětem spotřební daně.

Zde je názor Ministerstva financí ČR na uvedenou problematiku (a doufám, že se od té doby nezměnil):
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/SID-3EA … 062006.pdf
hledejte zápis z jednání ze dne 29. 6. 2006, strany  57 ? 58. Pokud by se vám to nepodařilo otevřít, tak se ozvěte, zkopíruji příslušnou pasáž do dalšího příspěvku.

.... ještě mě napadá, zda by nebylo možné využít § 24/2/zc), ale tuto možnost byste musel konzultovat s daňovým poradcem.

Offline

 

#3 2009-07-08 21:31:42

jblaha
Člen/ka

Re: Dárková poukázka jako propagační předmět

Děkuji za odpověď.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB