Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-03-07 13:45:47

FilipK
Host

prechod na pausal

Dobry den, potreboval bych poradit. Do roku 2006 jsem danil odpoctem. V roce 2007 bych rad presel na daneni pausalem. Drobny majetek do 40 000 mam napsanou na "Sklade", zde jsem zjistil, ze tuhle cast dodanovat nemusim. Ale v roce 2002 jsem si poridil z nemecka pocitac za 60 000. V te dobe jsem nevedel nic o odepisovani - bohuzel. Pocitac uz fyzicky doslouzil a pred rokem jsem ho vyhodil. Bohuzel v polozce "Sklad" stale strasi. Nevim co s nim mam pri prechodu na pausal udelat. Muzete mi prosim poradit? Dekuji FK.

 

#2 2008-03-09 22:38:45

Zdena
Moderátorka

Re: prechod na pausal

S počítačem nemusíte dělat nic, hmotný majetek se nedodaňuje. Na kartu majetku zapište, že byl vyřazen do osobního užívání. Nevadí, že jste si neuplatnil odpisy, nebyla to vaše povinnost.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB