Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-05-20 09:33:27

jerrry
Člen/ka

Elektronická faktura - několik upřesnění

Dobrý den,
potřeboval bych opět poradit. Dělám www stránky a někteří klienti chtějí vystavit jen elektronickou fakturu, tzn. e-mailem jim například v PDFku pošlu fakturu bez podpisu a razítka. Pro sebe bych potřeboval vědět, zda pak stačí takovou fakturu (do mojí evidence vydaných faktur) jen vytisknout a podepsat a založit do svých desek, nebo je stačí mít jen v počítači? Asi je to trochu hloupý dotaz, ale já opravdu nevím. A ještě doplnění, když naopak mě někdo pošle fakturu v PDF, tak já si ji vytisknu a založím do přijatých, je to tak? A pokud jsem něco hradil zálohovou fakturou a následně mi byla vystavena normální (opět elektronická), tak založím jen tu normální, nebo i zálohovou?

Díky moc,

Editoval jerrry (2009-05-20 09:38:00)

Offline

 

#2 2009-05-22 15:01:30

Zdena
Moderátorka

Re: Elektronická faktura - několik upřesnění

Předpokládám, že vedete daňovou evidenci (nikoliv podvojné účetnictví). Faktury vydané i přijaté můžete:
a) vytisknout a založit do desek, podepisovat je nemusíte
b) uchovávat pouze v elektronické podobě  - vypálit na CD a opatřit svým vlastním (certifikovaným) elektronickým podpisem
Jestli nemáte moc  dokladů,  tak doporučuji postup podle bodu a).

Zřejmě jste poslal zálohu plátci DPH, který vám na přijatou zálohu následně vystavil daňový doklad. Stačí založit jednu z faktur, můžete uložit obě pod jedním číslem. Pokud se ptáte na situaci, kdy zaplatíte zálohu ve výši 100% ceny a na vyúčtovací faktuře je k úhradě nula Kč, pak také můžete založit obě faktury pod jedním číslem.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB