Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-03-04 19:32:46

jakub.rychetsky
Člen/ka

faktura

mám několik nejasností ohledně faktury...nejsem plátce DPH
má na faktuře být - daňový doklad? někde se píše že nemusí, teď jsem se někde dočetl že to tam nesmí být...a co datum zdanitelného plnění, a DIČ?
A pokud fakturu přijímám, tedy pokud přijímám plný daňový doklad, má tam být moje DIČ???
Díky
Jakub Rychetský

Offline

 

#2 2008-03-04 21:00:13

Zdena
Moderátorka

Re: faktura

Název daňový doklad na fakturu nepište (daňové doklady vystavují plátci DPH), datum zdanitelného plnění také ne - žádné jste neuskutečnil. DIČ můžete na fakturu napsat, ale bude tam navíc.
Pokud přijímáte běžný daňový doklad, tak na něm nemusí být vaše DIČ, protože nejste plátcem DPH.

Offline

 

#3 2008-03-04 23:14:26

jakub.rychetsky
Člen/ka

Re: faktura

děkuji, koukám že se to tu řeší i jiném tématu, pokud fakturu přijímáma částka je nad 10 000 tak a nejsem plátce tam nemusí být ani IČ???

Offline

 

#4 2008-03-05 23:11:07

Zdena
Moderátorka

Re: faktura

IČ se na fakturách uvádí.

Offline

 

#5 2008-03-08 11:38:20

petra
Člen/ka

Re: faktura

Mám ještě jednu otákzku týkající se faktur. Pokud vystavuji fakturu mám povinnost uvádět kým mi byl vydán ŽL nebo se tento údaj týká jen osob vedených v obchodním rejstříku? Děkuji za odpověď.

Offline

 

#6 2008-03-09 22:52:54

Zdena
Moderátorka

Re: faktura

Povinnost uvádění údajů o registraci se týká i podnikatelů, evidovaných v rejstříku živnostenského podnikání, případně v jiných evidencích. Vyplývá z § 13 a obchodního zákoníku:

                                       § 13a  Obchodní listiny
(1) Každý podnikatel je povinen na všech objednávkách, obchodních dopisech, fakturách, smlouvách a v rámci informací zpřístupňovaných veřejnosti prostřednictvím dálkového přístupu (dále jen "internetové stránky") uvádět údaj o své firmě, jménu nebo názvu, sídle nebo místu podnikání a identifikačním čísle; podnikatelé zapsaní v obchodním rejstříku též údaj o tomto zápisu, včetně spisové značky, a podnikatelé nezapsaní v obchodním rejstříku též údaj o zápisu do jiné evidence, v níž jsou zapsáni.

Offline

 

#7 2008-03-10 13:42:25

petra
Člen/ka

Re: faktura

Zdena napsal(a):

Povinnost uvádění údajů o registraci se týká i podnikatelů, evidovaných v rejstříku živnostenského podnikání, případně v jiných evidencích. Vyplývá z § 13 a obchodního zákoníku:

                                       § 13a  Obchodní listiny
(1) Každý podnikatel je povinen na všech objednávkách, obchodních dopisech, fakturách, smlouvách a v rámci informací zpřístupňovaných veřejnosti prostřednictvím dálkového přístupu (dále jen "internetové stránky") uvádět údaj o své firmě, jménu nebo názvu, sídle nebo místu podnikání a identifikačním čísle; podnikatelé zapsaní v obchodním rejstříku též údaj o tomto zápisu, včetně spisové značky, a podnikatelé nezapsaní v obchodním rejstříku též údaj o zápisu do jiné evidence, v níž jsou zapsáni.

moc děkuji za odpověd, konečně v tom mám jasno

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB