Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-03-24 14:44:54

marcela K
Host

výdaje procentem neuhrazené závazky

Dobrý den,
prosím o radu při přechodu z daňové evidence na výdaje. Pokud jsme v DP za rok 2007 uplatňovala výdaje podle skutečnosti a v DP za rok 2008 chci výdaje počítat procentem, musím za rok 2007 podat dodatečné daňové přiznání. Měla jsem neuhrazené částky za zdravotní a sociální pojištění za rok 2007, a zaplatila jsem tento dluh až po 31.12.2007. Vím,že v DP roku 2008 již tyto částky nemůžu uplatnit jako daňový výdaj,ale jedná se mi o rok 2007.
O tyto závazky by jsem mohla základ daně snížit. (ale v roce 2007  se musela platit daň z minimálního základu daně, na který jsem ani nedosáhla.Tak si nevím rady proč dávat dodat.daň.přiznání, když jsem nedosáhla ani na minim.základ daně. Jiné pohledávky ani zásoby jsem neměla.
Děkuji za odpověď.
Marcela K.

 

#2 2009-03-26 00:25:03

Zdena
Moderátorka

Re: výdaje procentem neuhrazené závazky

Pokud jste v daňovém přiznání za rok 2007 nevykázala žádné pohledávky, ani zásoby (položky, které zvyšují základ daně), pak nemáte povinnost podat dodatečné daňové přiznání při přechodu na paušál od roku 2008. Podat dodatečné daňové přiznání, kterým byste si snižovala základ daně (i když v tomto případě by vám to stejně nebylo nic platné), je pouze možnost, nikoliv povinnost.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB