Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-02-28 08:14:31

Medved
Host

Faktury ze zahraničí - IČO

Dobrý den, Začal jsem obchodovat se zahraničními partnery a zajímá mne jestli je potřeba a případně jakou zkratku má anglicky IČO? Našel jsem, že DIČ je "VAT registration number" a to mám na faktuře uvedeno, ale IČO jsem bohužel nikde nevygooglil.

Zjistil jsem, že IČO je "VAT identification number" čili považujte toto téma za uzavřené :) Možná se to bude někomu hodit.

děkuji LB

Editoval Medved (2008-02-28 10:34:59)

 

#2 2008-03-02 17:24:44

kremlin
Člen/ka

Re: Faktury ze zahraničí - IČO

To se mi nějak nezdá. "VAT Registration No." nebo prostě "VAT number" je právě DIČ.

Neuvádí se, pokud nejste plátce DPH (v takovém případě se na fakturu uvede "VAT number: VAT free", což by mělo stačit)

IČ na zahraniční faktury psát nemusíte, pokud to po vás nepožaduje odběratel. Jinak já anglicky píšu "Company REG. No.", ale mělo by stačit jméno dodavatele a uvedení státu "Czech Republic".

Offline

 

#3 2008-03-17 12:25:04

Medved
Host

Re: Faktury ze zahraničí - IČO

Zjistil jsem, že by DIČ mělo být VAT registration number a IČO VAT identification number, tak nevím? V každém případě děkuji za info.

Editoval Medved (2008-03-17 14:29:21)

 

#4 2008-11-27 19:26:14

DG
Host

Re: Faktury ze zahraničí - IČO

VAT registration number je jen pro plátce DPH, jinak ITIN (The individual taxpayer number).  IČO je Copmpanyidentification number.

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB