Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-03-20 21:48:48

Peta
Člen/ka

Jak se daní Paypal?

Ahoj,

rád bych se zeptal, jak do daňového přiznání zahrnout Paypal (jakýsi internetový virtuální účet)? Moc jsem toho na Internetu nenašel.
Jde mi o to, že mi na Paypal chodí poměrně často malé částky (15 USD nebo 10 EUR většinou). Až nasyslím uričté množství, nechám si část poslat na BÚ. Nějaký malý zbytek si nechám na Paypalu.
Jak ale na to? Zdanit jen tu došlou částku na BÚ nebo danit těch hafo malých částek na Paypalu? Jak by se to (ty malé částky) potom převádělo na CZK, když kurz pořád kolísá?

Respektive analogický příklad:
kdyz mi da nekdo 100 EUR a maj hodnotu treba 3000 Kč, pak mi lezej tri mesice v supliku, hodnota vyskoci na 3200 Kč, já jdu do banky a vyměním si je za 3200 Kč, kolik přiznám finannímu uradu 3000 nebo 3200 Kč?


Bude FÚ stačit výpis z tohoto účtu? Jak se potom daní třeba 10 EUR, které mi došly loni v červnu? Podle kurzu k danému dni. A co když jsem tím, že jsem si peníze poslal déle (kurt stoupl) vydělal?

Děkuji.

Editoval Peta (2009-03-20 22:18:35)

Offline

 

#2 2009-03-21 00:46:41

Peta
Člen/ka

Re: Jak se daní Paypal?

Tak jsem trochu pohledal a předpokládám, že dáním tu částku, která mi přilétne na Paypal. Takže třeba padesát částek.
S kurzem si asi lámat hlavu moc nemusím, prostě každou čáastku, ať už přišla v roce 2008 kdykoli přepotu podle jednotného kurzu http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-3EA … html?year=

Ale nevím, co danit  $15.00 USD        -$0.89 USD      $14.11 USD, jestli částku mně směřovanou nebo jen tu čistou (bez toho poplatku)?

Offline

 

#3 2009-03-21 20:55:52

Re: Jak se daní Paypal?

Hledejte v diskusi "paypal", zde na webu se to už řešilo.

Považujte Paypal za běžný bankovní účet a do daňové evidence pište každý příjem a výdaj (výdajem je např. poplatek). Na konci roku si vytiskněte z Paypalu výpis.

Offline

 

#4 2009-03-21 22:14:42

Zdena
Moderátorka

Re: Jak se daní Paypal?

Pohledal jste správně:-)
Máte příjmy v cizí měně (které vám přicházejí na Paypal), které budete přiznávat ke zdanění. Co s nimi děláte dál - jestli si je převádíte na českou měnu, nebo je necháte na Paypalu -  to už je vaše věc. Pro přepočet příjmů na Kč si můžete zvolit též pevný kurz, nebo denní kurz ČNB (zvoleného způsobu přepočtu se pak držíte po celé zdaňovací období), ale nejjednodušší je přepočet jednotným kurzem, jak uvádíte.
Zdaňujete částku vám směřovanou, tedy 15 USD. Pokud vedete daňovou evidenci - uplatňujete prokázané výdaje - pak přepočítáte jednotným kurzem i poplatky a uplatníte je jako výdaj. Pokud budete uplatňovat paušální výdaje, pak jsou bankovní poplatky už zahrnuty ve vašem procentu výdajů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB