Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-03-19 11:48:55

VerčaŠna
Člen/ka

FINANČNÍ ÚŘAD

Zdravim,
chtěla bych se zeptat jeslti když si budu zakládat živnost, tak musim se jít přihlásit i na finanční úřad nebo to už za mě udělá živnostenský úřad?
Děkuji moc

Offline

 

#2 2009-03-20 20:47:49

Re: FINANČNÍ ÚŘAD

Musíte na formuláři zaškrtnout, aby to za vás na ŽÚ vyřídili, viz diskuse zde: http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=2638

Je ale možné, že vám pak z FÚ stejně zavolají, že jim něco chybí. Mně volali, že chtějí výpis z obchodního rejstříku a kopii smlouvy s bankou o vedení účtu. Zatím jsem jim to ale nedal a asi ani nedám.

Offline

 

#3 2009-03-20 20:54:16

VerčaŠna
Člen/ka

Re: FINANČNÍ ÚŘAD

Český antiúředník napsal(a):

Musíte na formuláři zaškrtnout, aby to za vás na ŽÚ vyřídili, viz diskuse zde: http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=2638

Je ale možné, že vám pak z FÚ stejně zavolají, že jim něco chybí. Mně volali, že chtějí výpis z obchodního rejstříku a kopii smlouvy s bankou o vedení účtu. Zatím jsem jim to ale nedal a asi ani nedám.

Děkuju, já jsem tam psala a oni mi poslali formulář na vyplnění, ale nevim jestli sem ho vyplnila správně, no pošlu ho tam a uvidim, kdyžtak se ozvou....číslo účtu sem si založila až dnes, tak ho ještě nevim, tak maj smůlu:) Ať se ozvou oni když něco chtěj, já tam za nima chodit furt nebudu, ještě že to jde poslat poštou, škoda že nemam el.podpis, to by to bylo ještě jednoduší, ale to jsou zas další poplatky:)

Offline

 

#4 2009-03-21 20:47:44

Re: FINANČNÍ ÚŘAD

Jste můj člověk! Kašlete na úředníky, když něco chtěj, ať si to udělají sami. Naší povinností je jen platit daně, aby stát fungoval, ne se nechat otravovat pořád ňákýma formulářema, co si každý rok navymýšlejí... Ty ať si vyplňujou úředníci sami.

Ale e-podpis si zařiďte, stojí jen 190 Kč (na poště) a hodí se i na jiné věci, ušetříte čas běháním po úřadech a koneckonců já ho používám i na uzavírání smluv (kdo mi pošle objednávku s epodpisem, tomu dávám bez obav na fakturu a nijak si odběratele dál neprověřuju).

Offline

 

#5 2009-03-28 10:12:37

VerčaŠna
Člen/ka

Re: FINANČNÍ ÚŘAD

Ještě bych se chtěla zeptat, jsem jen živnostník a dostala jsem od fu Dič, musim ho mít na razítku a nebo stačí jen IČO?
Moc díky

Offline

 

#6 2009-04-14 19:08:58

Re: FINANČNÍ ÚŘAD

Na razítku můžete mít co chcete, zákon nezná pojem razítko.

Pokud si chcete usnadnit práci a nevypisovat paragony ručně, razítko se hodí. Stačí na něm jméno-příjmení, adresa a IČ.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB