Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-02-26 16:56:55

Tichá
Člen/ka

dodatečné přiznání

Prosím o radu. Potřebuji dodanit pohledávky roku 2007 a zároveň bych chtěla uplatnit odpisy, které jsem v roce 2007 neuplatnila. Nevím, zda se mohou uplatnit odpisy v dodoatečném přiznání. Děkuji

Offline

 

#2 2009-03-03 10:28:52

kykros
Člen/ka

Re: dodatečné přiznání

Tichá napsal(a):

Prosím o radu. Potřebuji dodanit pohledávky roku 2007 a zároveň bych chtěla uplatnit odpisy, které jsem v roce 2007 neuplatnila. Nevím, zda se mohou uplatnit odpisy v dodoatečném přiznání. Děkuji

Pokud jste v přiznání za 2007 žádné odpisy neuplatnila, tak bohužel v dodatečné přiznání za ro 2007 odpisy už uplatnit nelze.

Offline

 

#3 2009-03-03 17:12:02

Tichá
Člen/ka

Re: dodatečné přiznání

Děkuji za odpověď, ale nevím proč bych nemohla uplatnit odpisy v dodoatečném přiznání? Dotaz jsem položila na FÚ tam po delší debatě řekli, že ano, ale jistotu jsem z jejich odpovědi neměla.

Offline

 

#4 2009-03-04 21:33:40

kykros
Člen/ka

Re: dodatečné přiznání

Tichá napsal(a):

Děkuji za odpověď, ale nevím proč bych nemohla uplatnit odpisy v dodoatečném přiznání? Dotaz jsem položila na FÚ tam po delší debatě řekli, že ano, ale jistotu jsem z jejich odpovědi neměla.

V dodatečném přiznání odpisy u majetku, kde původně odpisy nebyly uplatněny, dodatečně uplatnit nejdou. Vyplývá to z toho, že odpisy jsou věc dobrovolná a pokud nejsou uplatněny, má se za to, že byly přerušeny. To že bych je chtěl dodatečně uplatnit není dokonce ani důvodem pro podání dodatečného přiznání. To že něco tvrdili na FU, tomu bych nevěřil, pokud to nemáte písemné např. od finančního ředitelství, o čemž silně pochybuji. Jiná věc by byla, kdyby odpisy byly původně vypočteny chybně, to samozřejmě lze podat dodatečné přiznání a opravit.

Offline

 

#5 2009-03-04 23:41:15

Zdena
Moderátorka

Re: dodatečné přiznání

Důvodem pro podání dodatečného přiznání bude dodanění pohledávek při přechodu na paušální výdaje. Nevidím důvod, proč při této příležitosti neuplatnit odpisy HM.
Podle § 41 zákona o správě daní a poplatků lze podat dodatečné přiznání na daňovou povinnost nižší (nebo ztrátu vyšší) pokud nestanoví ZSDP nebo jiný zákon jinak a za podmínek, stanovených v § 41/4 ZSDP. Zákon o daních z příjmů mi nezakazuje uplatnit odpisy v dodatečném přiznání a ZSDP také ne.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB