Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-02-12 00:54:02

yvonne07
Člen/ka

Kosmetika a výživa

Přeji hezký den. Potřebovala bych poradit protože si zas tak nejsem úplně jistá. Chtěla bych pracovat v oboru kosmetika (čištění pleti) a výživa(hubnutí, správný jídelníček...). Dočetla jsem se, že pokud chci pracovat v oboru kosmetika, tak musím být vyučená kosmetička, či mít nějaký kurz. Pracuji v kosmetickém studiu, pouze si mně zaučili. Nestačí toto? Jinak spolupracuji s jednou firmou, v distribuční smlouvě mám napsáno že jsem nezávislý podnikatel (pro veškeré daňové i jiné účely). Můžete mi prosím někdo vysvětlit, co to znamená? Děkuji

Offline

 

#2 2009-02-12 16:28:24

Nela
Člen/ka

Re: Kosmetika a výživa

Pro práci v oboru kosmetička bys měla mít vzdělání v oboru nebo alespoň osvědčení o rekvalifikaci vydané akreditovaným zařízením. Také je možná alespoň 3 letá praxe v oboru v nezávislém postavení nebo v pracovněnprávním vztahu - podrobně v příloze č.5 živnostenského zákona.
Jinak se v případě kontroly vystavuje kosmetické studio sankcím!!!
Výživové poradenství spadá do volné živnosti "Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 - 3 živnostenského zákona".

"nezávislý podnikatel" - podnikáte sama, svým jménem, na svou odpovědnost

Offline

 

#3 2009-02-12 16:53:50

yvonne07
Člen/ka

Re: Kosmetika a výživa

Děkuji za vysvětlení :-)

Offline

 

#4 2009-02-15 15:39:56

Zdena
Moderátorka

Re: Kosmetika a výživa

Nezávislý podnikatel pro veškeré daňové i jiné účely znamená, že jste povinna sama přiznávat příjmy a sama řešit související povinnosti v oblasti zdravotního a sociálního pojištění - firma, se kterou jste uzavřela distribuční smlouvu, za vás nebude nic odvádět, nejste její zaměstnankyní. Základní informace o daních a sociálním i zdravotním pojištění osob samostatně výdělečně činných najdete na hlavní stránce: http://www.jakpodnikat.cz/

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB