Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-02-11 08:29:50

Lanka
Člen/ka

silniční daň

Dobrý den,
prosím o radu manžel OSVČ si koupil v listopadu 2006 přívěs za 52 920 Kč má ho zařazený v OM a po dobu 5let ho bude odepisovat.Zajímalo by ho jestli musí platit silníční daň,když přívěs za rok skoro nepoužívá a co by musel udělat ,aby zbytečně nemusel platit silniční daň.
 

                                                                              Děkuji za odpověď
                                                                                                           Lenka

Offline

 

#2 2009-02-11 22:51:20

Zdena
Moderátorka

Re: silniční daň

Pokud je nejvyšší povolená hmotnost přívěsu nad 3,5 tuny, pak bude muset od roku 2009 platit SD bez ohledu na to, zda je přívěs používán, či nikoliv. Daň by manžel neplatil za měsíce, ve kterých byla (celý měsíc od prvního do posledního dne) odevzdána registrační značka.

Offline

 

#3 2009-02-12 09:14:03

Lanka
Člen/ka

Re: silniční daň

Dobrý den, to znamená pokud mám přívěs zařazéný v OM,který má  2 nápravy a nejvyšší povolenou hmotnost do 2t tak silniční daň platit nemusím já jsem si myslela pokud je přívěs zařazený v OM tak se daň platit musí.


                                                                                                    Děkuji Lenka

Offline

 

#4 2009-02-15 23:01:10

Zdena
Moderátorka

Re: silniční daň

To platilo naposledy v roce 2003, kdy bylo v zákoně uvedeno, že předmětem daně jsou vozidla URČENÁ k podnikání, tedy zahrnutá v OM. Od r. 2004 už je k vám zákon o dani silniční vlídnější a máte povinnost platit daň jen za ty měsíce, ve kterých bylo přívěsné vozidlo POUŽITO (alespoň jednou) k podnikání.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB