Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-02-09 15:16:18

nunyn
Člen/ka

Vyjmutí auta z obchodního majetku

Dobrý den,v červnu jsem ukončil leasing na auto, které jsem měl v podnikání.Mohu od uvedeného měsíce auto vyřadit a používat jej jako soukromé k podnikání a jaké počítat v tomto případě náhrady.Děkuji

Editoval nunyn (2009-02-09 15:36:38)

Offline

 

#2 2009-02-09 21:39:27

Zdena
Moderátorka

Re: Vyjmutí auta z obchodního majetku

Každopádně je nutné, abyste po ukončení leasingu alespoň na 1 den zařadil auto do svého obchodního majetku. Později můžete auto vyřadit do osobního užívání. Při použití vyřazeného auta k podnikání můžete uplatnit pouze náhrady za spotřebované PHM.
Pokud jste plátce DPH a uplatnil jste si při pořízení auta odpočet, pak je vyřazení do sobního užívání zdanitelným plněním.

Offline

 

#3 2009-02-09 23:49:20

nunyn
Člen/ka

Re: Vyjmutí auta z obchodního majetku

Děkuji Vám za odpověď. Mám ještě jeden dotaz.Na to auto skončil leasing v červnu 2008 s tím,že zůstatková cena byla 35000,- Jak ho mám zahrnout do majetku-jako DHIM ?A jak se tato částka odepisuje? Nejsem plátcem DPH

Editoval nunyn (2009-02-10 22:34:05)

Offline

 

#4 2009-02-11 11:47:23

Zdena
Moderátorka

Re: Vyjmutí auta z obchodního majetku

Vstupní cena vozidla byla nižší, než 40 tis. Kč, takže auto zařadíte do drobného (nikoliv hmotného) majetku. Cena, za kterou jste auto odkoupil, bude v plné výši výdajem na podnikání.

Offline

 

#5 2009-02-16 12:12:00

54321
Host

Re: Vyjmutí auta z obchodního majetku

Jsem podnikatel a používám k pracovním cestám auto Renault Nevada, u kterého není na TP uvedena průměrná spotřeba BA 95B. Nevím, jak si mám poradit při účtování cestovného, abych mohla dát cesťák do nákladů za rok 2008. Průměrnou spotřebu jsem zjišťovala kde se dalo, ale bezvýsledně.


2. otázka: Týká se r. 2009  Jedná se o auto Nissan, které jezdí na plyn, silniční daň platit nebudu. Pochopila jsem tedy, že cesťák budeme vyčíslovat pouze za ujeté km na plyn. Na benzín
tedy psát cesťák nesmím. Ale jak mám spočítat spotřebu, když je uvedena pouze spotřeba benzinu a ne plynu? Použiji tedy průměrnou spotřebu benzinu?

 

#6 2009-02-20 21:41:16

Zdena
Moderátorka

Re: Vyjmutí auta z obchodního majetku

1. Spotřebu určíte podle Pokynu D-300:
Spotřeba pohonných hmot u osobních a nákladních automobilů kategorie N1 a M1
pro daňové účely, pokud tento údaj není uveden v technickém průkazu.

Motorové vozidlo          Spotřeba pohonných hmot v l/100 km

Druh                        Kategorie           Benzin                             Motorová nafta

osobní automobil    M1                       6,9                              5,8
nákladní automobil    N1                       7,6                                6,4
osobní automobil s automatickou převodovkou       M1    7,6    6,4
nákladní automobil s automatickou převodovkou    N1    8,4     7,0


2. Obstarejte si potvrzení autorizované zkušebny o spotřebě plynu.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB