Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-01-24 23:33:49

pajik
Host

Co je to daňové prohlášení ?

Ahojte, tak jsem nastoupil do svého 1. zaměstnání a teď na zacatku roku bych měl asi vyplnit daňové prohlášení. Problém je, že vůbec nevím o co jde. A proto bych měl několik začátečnických dotazů.

1. Jak poznám, že ho musím vyplnit?
2. Kde seženu ten růžový formulář? Našel jsem pár pdf verzí na internetu, ale to asi nemůžu jen tak jednoduše vyplnit a černobíle vytisknout. Nebo se to někde kupuje, nebo mi ho dá zaměstnavatel?
3. Komu se to pak odevzdává? To mám jít někde na finančák nebo kde? :-O

Promiňte takové dotazy, ale já se v tom opravdu nevyznám :/

 

#2 2009-01-25 18:40:09

Zdena
Moderátorka

Re: Co je to daňové prohlášení ?

1. Prohlášení nemusíte vyplnit, ale je ve vašem vlastním zájmu, abyste tak učinil - zaměstnavatel vám při výpočtu daně ze mzdy bude každý měsíc uplatňovat slevu (případně více slev, pokud na ně máte nárok) na dani.
2. Růžový dvoulist by vám měl dát zaměstnavatel, nebo si ho můžete vyzvednout na finančním úřadě.
3. Vyplněná prohlášení zůstávají u zaměstnavatele. Do formuláře vyplníte své osobní údaje a po skončení roku (do 15. února) požádáte zaměstnavatele v části III o roční zúčtování daně.

Předpokládám, že máte na mysli Prohlášení poplatníka, které najdete na adrese:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-53E … l/118.html
pod číslem 25 5457 (hned první).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB