Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-01-22 11:51:15

Janke
Host

úroky z úvěru

Ahoj mám u podnikatelského účtu zřízen kontokorent jsou úroky za kontokorent daňově odpočítatelná položka?

 

#2 2009-01-22 21:41:41

Zdena
Moderátorka

Re: úroky z úvěru

Ahoj, placené úroky jsou daňově uznatelné. Samozřejmě za předpokladu, že jsou z podnikatelského účtu hrazeny pouze výdaje, které souvisí s podnikáním.

Offline

 

#3 2009-01-23 15:39:34

Janke
Člen/ka

Re: úroky z úvěru

díky

Offline

 

#4 2009-01-25 16:55:17

Petrus
Host

Re: úroky z úvěru

Dobrý den ,chtěla jsem se jen ujistit , zda úroky z úvěru si může uplatnit pouze manžel , na kterého je úvěr napsán ,já jsem pouze spolužadatel.Díky za odpověď

 

#5 2009-01-25 18:41:30

Zdena
Moderátorka

Re: úroky z úvěru

Pokud se ptáte na uplatnění nezdanitelné části základu daně  a jedná se o úvěr na financování bytové potřeby podle § 15 zákona o daních z příjmů, pak jste také účastníkem smlouvy (jste zřejmě spoludlužník) a můžete se rozhodnout, zda si celé úroky uplatní manžel, nebo si je rozdělíte rovným dílem.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB