Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-01-11 13:45:11

Eliška Linhartová
Host

evidence drobného majetku

Dobrý den,
manžel začal podnikat v polovině 12/08 a není plátce DPH. Za minulý rok neměl žádný pohyb v daňové evidenci. Ke své živnosti potřebuje notebook, který jsme pořídili loni v říjnu před zahájením živnosti v ceně do 15000 kč a na splátky. Starám se mu o daňovou evidenci a nevím, jak mám notebook zavést do daňové evidence letos? Celou částkou nebo měsíční splátky, které hradíme již od října? Dále bych se chtěla zeptat, jak lze uplatnit měsíční poplatky 300,- na internet, pokud jej potřebuje k přístupu na podnikatelský e-mail a stránky fimy. Samozřejmě notebook a internet, pokud mám možnost, využívám i soukromě. Pomůžete mi prosím?

Děkuji

Eliška Linhartová

 

#2 2009-01-12 00:31:39

Zdena
Moderátorka

Re: evidence drobného majetku

Při pořízení na splátky si v daňové evidenci uplatňujete výdaj při zaplacení každé splátky. Letos dostanete do výdajů jen splátky, které jste zaplatili po 1.1.2009. Poplatky za internet (předpokládám, že připojení je v bytě, nikoliv v provozovně) byste měli uplatnit do výdajů ve výši, která zhruba odpovídá využití internetu pro účely podnikání, uplatnila bych 50%.

Offline

 

#3 2009-01-13 20:45:50

Eliška Linhartová
Host

Re: evidence drobného majetku

Hezký večer, mockrát děkuji za radu. Eliška Linhartová

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB