Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-01-09 10:55:42

Josef
Host

smluvní úhrada pohonných hmot

Dobrý den, mám dotaz ohledně smluvní úhrady za pohonné hmoty. Pracuji jako trenér pro TJ na živnostenský list a pro práci používám auto, které jsem si pořídil na leasing a částečně ho zaúčtoval do firmy. V současné době ho mám již v OM, leasing byl doplacen. Předkládám cestovní příkazy a máme tam určeno úhradu dle najetých km smluvně 6 Kč za km. Ale nejsem si jistý, zda je to možné takto účtovat.

 

#2 2009-01-10 22:56:18

Zdena
Moderátorka

Re: smluvní úhrada pohonných hmot

Vy zřejmě předkládáte seznam jízd, které jste uskutečnil pro TJ. Dohodnutá částka (6,- Kč/km) je pak součástí vaší fakturace, nebo vám ji proplácejí zvlášť. Pokud úhradu zahrnete do příjmů z podnikání, tak je to v pořádku. Ve výdajích na podnikání máte skutečné (prokázané) výdaje.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB