Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-12-26 21:35:22

Leontýna
Host

Odpisy hmotného majetku

Prosím o radu.Loni v prosinci jsem si zařizovala obchod s textilem.Na zařízení jsem si vzala úvěr, jehož splátky neodepisuji, odepisuji zboží za něj nakoupené.Jak je to s odpisy majetku?Pokud jsem si například v prosinci 2007 koupila PC za cca 10 000, stojany za cca 12 000, pult za 4 000 a další drobnosti v hodnotě cca 8 000-12 000, mohla jsem si toto odepsat najednou nebo musím odepisovat postupně?Děkuji za odpověď pokud je to možné:-)L

 

#2 2009-01-11 18:53:46

Zdena
Moderátorka

Re: Odpisy hmotného majetku

Předměty v ocenění do 40.000,- Kč za jeden kus uplatňujete ve výdajích najednou, při jejich zaplacení. Postupné odpisování se provádí až při hodnotě, která převyšuje částku 40 tis. Kč za předmět (stavby odpisujete vždy, bez ohledu na výši ceny).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB