Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-12-22 17:25:47

Iva
Host

dotaz

Dobrý den obracím se na Vás s prosbou o radu. Jsem OSVČ a mám nově auto na leasing. Poměrnou částku nájemného odečítám od základu daně a tprve z této částky platím 15% dań. Ale nevím, zda tato uleva platí pouze pro daň z příjmu nebo se odečitatelná položka uplatňuje také při výpočtu Sociálního a zdravotního pojištění. Bohužel jsem zatím v žádné literatuře nenašla odpověď na tuto otázku. Děkuji laskavě předem za odpoveď. Iva.

 

#2 2008-12-27 13:40:29

Zdena
Moderátorka

Re: dotaz

V případě uplatnění poměrné části nájemného nejde o žádnou úlevu, či odčitatelnou položku, nýbrž o klasický výdaj na dosažení, zajištění a udržení příjmů podle § 24, odst. 4 zákona o daních z příjmů. Tento výdaj je výdajem i pro účely výpočtu pojistného na zdravotní a sociální pojištění.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB