Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2008-12-10 16:34:14

Lucie Jeníková
Host

danění paušálem pro vázaného pojišťovacího zprostčdkovatele

dobrý den, můžete mi prosím poradit  v následujícím: Pracuji jako OSVČ, jsem vázaný pojištovací zprostředkovatel. Zastupuji pouze jednu pojišťovnu. Smlouvu s pojišťovnou mám uzavřenu na rodné číslo(klasická smlouva o obchodním zastoupení), zároveň však mám i živonostenský olist na  na Činnost pdnikatelských, finančních, oraganizačních a ekonomických poradců. do loňského roku jsem vedla klasické účetnictví. Letos bych ráda danila paušálem. Jak budu danit? 40 nebo 50 %. můžete mi prosím odpovědět?
děkuji Lucie
pokud bych si vyžádala smlouvu na živnostenský list, bylo by to pro mě výhodné?

 

#2 2008-12-12 18:46:57

Zdena
Moderátorka

Re: danění paušálem pro vázaného pojišťovacího zprostčdkovatele

Pojišťovací zprostředkovatelé mohou uplatnit výdaje ve výši 40% příjmů, neboť neprovozují živnost, nýbrž podnikají podle zvláštních předpisů. I kdybyste si vyžádala smlouvu na ŽL, stejně byste nemohla uplatnit výdaje ve výši 50%, neboť v rámci vámi uvedené živnosti nelze provozovat činnost pojišťovacího zprostředkovatele.

Klasické účetnictví můžete ukončit nejdříve po 5 letech jeho vedení. Pokud tuto podmínku nesplňujete, nic vám nebrání v uplatnění paušálních výdajů, procento výdajů ale vypočítáváte z příjmů, nikoliv z výnosů. Při přechodu na paušální výdaje byste měla upravit základ daně roku 2007 o zůstatky rezerv, opravných položek a účtů časového rozlišení.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB