Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-11-28 22:26:25

J.Kovář
Host

konec roku,vyřizovat ŽL?

Dobrý den,
v pondělí si chci jít vyřídit živnostenský list, dělám zprostředkování prodeje stavebního materiálu, dále reklamu, realitní činnost. Chci se zeptat jestli budu muset platit nějakou daň, když je konec roku (Ještě jsem totiž nic nevydělal:) ? Nebo jaké výdaje mě čekají krom 1000Kč na pořízení ŽL. Jsem student VŠ a je mi 24 let. ŽL potřebuji k tomu, abych mohl registrovat svůj portál jako firmu, potřebuji totiž IČO

 

#2 2008-11-29 21:53:35

Zdena
Moderátorka

Re: konec roku,vyřizovat ŽL?

Pokud nebudete mít za rok 2008 žádné příjmy (případně vaše příjmy z podnikání nepřesáhnou částku 15 tis. Kč) a nebudete vykazovat ztrátu z podnikání, pak nemusíte podávat daňové přiznání, ani platit žádnou daň - nebude z čeho. Uplatnění daňových výdajů (např. poplatek za ŽL) je možností, nikoliv povinností. Pokud oficiálně neoznámíte své zdravotní pojišťovně a OSSZ zahájení samostatné výdělečné činnosti, tak nemusíte podávat ani přehledy o příjmech a výdajích za rok 2008. Pokud byste oznámil zahájení činnosti  od prosince a neměl žádné příjmy (a zároveň neuplatnil výdaje), tak odevzdáte přehledy se samými nulami. Čeká vás tedy pouze výdaj ve výši 1.000,- Kč na správní poplatek.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB