Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-11-04 15:53:26

Jitka1
Host

Paušální výdaje pro internetový prodej

Dobrý den ,  mám  živnost maloobchod, velkoobchod a přes internet prodávám materiál na manikúru( např. Aukro a pod). Chci uplatnit výdaje paušálem,  v případě obchodu to činí 50 %. Chci se tedy zeptat: Z jakého příjmu počítám těch 50 %? Např. za 800 Kč koupím materiál, za 1000 Kč jej prodám. Když uplatním paušál z příjmu 1000 kč, tak mi vyjde zisk 500 Kč, ale ten nemám, ve skutečnosti jsem vydělala 200 Kč a ještě výdaje za poštovné, inzerci atd. U řemeslných činností to chápu, ale u prodeje ne, vždyť nikdy člověk na prodeji výrobku nemá zisk 50 %. Nebo si to špatně vysvětluji. Děkuji za každou odpověď.

 

#2 2008-11-06 00:19:33

Zdena
Moderátorka

Re: Paušální výdaje pro internetový prodej

V případě uplatnění paušálních výdajů nehrají skutečné výdaje roli, k příjmu 1 000 Kč uplatníte výdaj ve výši 500 Kč. Způsob uplatňování výdajů volí poplatník, u obchodníka je výdajový paušál nevýhodný, takže raději uplatňuje skutečné výdaje.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB