Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-10-08 17:14:35

LENORA
Host

náklady před podnikáním

Dobrý den,vlastním cca 10let živnostenský list,na který jsem nikdy aktivně nepodinkala.Momentálně jsem na rodičovské dovolené a v září 2008 jsem se rozhodla pro podnikání,upřesnila na živnostenském úřadě obor,nahlásila se na čssz a zdrav.popjišťovně.Začala jsem nekupovat a vybavovat provozovnu pro budoucí podnikání,ovšem ještě mi neproběhla rekolaudace z prostor k bydlení na prostory k podnikání.Obávám se,že se tak stane až někdy na konci roku a proto bych ráda aktivní začátek podnikání odložila až na leden 2009.Co z toho pro mne vyplývá?Musím to někam hlásit?Musím dělat daňové přiznání nebo stačí v lednu 2009 ohlásit na fú,že jsem neměla žádné příjmy.Náklady na podnikání bych s pak uplatnila až v r.2009?

 

#2 2008-10-09 23:25:20

Zdena
Moderátorka

Re: náklady před podnikáním

Oficiálně jste zahájila činnost letos, takže výdaje, spojené se zahájením podnikání, můžete uplatnit jen v roce 2008. V roce 2009 už se nebude jednat o daňově uznatelné výdaje.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB