Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2008-10-06 13:26:02

Zuzana
Host

Rozdíl mezi sdružením fyz.osob a osob. spolupracujícími

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaký je rozdíl mezi sdružením fyzických osob a osobami spolupracujícími. Děkuji za odpověď. Zuzana

 

#2 2008-10-09 23:29:53

Zdena
Moderátorka

Re: Rozdíl mezi sdružením fyz.osob a osob. spolupracujícími

Spolupracujícími osobami mohou být pouze manželé a osoby, žijící ve společné domácnosti. Výše příjmů a výdajů, které poplatník může rozdělit na spolupracující osoby, je limitována zákonem o daních z příjmů. Upravuje § 13 ZDP.
Ve sdružení fyzických osob bez právní subjektivity není důležité, zda se jedná o manžele, příslušníky domácnosti, nebo o cizí osoby. Příjmy a výdaje se rozdělují mezi účastníky sdružení buď rovným dílem, nebo dle smlouvy o sdružení. Upravuje § 12 zákona o daních z příjmů.

Offline

 

#3 2009-09-17 10:34:04

kkarola
Člen/ka

Re: Rozdíl mezi sdružením fyz.osob a osob. spolupracujícími

Dobrý den, potřebovala bych poradit s rodinným sdružením, doslechla jsem se, že něco takového existuje, ale nikde to nemůžu najít. Podnikáme rodiče a bratr je jako zaměstnanec a já jako zaměstnanac jiné firmy, ale u rodinné firmy pracuji na dohodu o provední práce.  Co by obnášelo vytvořit rodinné sdružení a je to vůbec možné? Jak by se dělil zisk ke zdanění?
Děkuji Karola

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB